Pääkaupunkiseudun partiolaisten piirileiri Kliffa tulee kesällä 2018!

Vuosi 2018 on jälleen piirileirivuosi, joka tarkoittaa sitä, että kaikki päpalaiset partiolaiset ja partiosta kiinnostuneet kokoontuvat yhteiselle kesäleirille Evon leirintä-alueelle. Leirin ajankohta on 23.7.-31.7.2018, joista sudenpennut viettävät kanssamme leirin alkuosan, 26.7. asti.
Alta löydät leiritoimikunnan osa-alueet ja tyypit, joihin voi olla suoraan yhteydessä, jos jokin pesti osa-alueella kiinnostaa tai haluat kysyä jotain.
Kliffalla on omat nettisivut,  joilta löydät paljon lisätietoa leiristä!

www.kliffa2018.fi

Mukaan tekemään Kliffaa?

Kliffa2018 for international visitors

Leiritoimikunnan yhteystiedot:

Resurssi
Joona Kaivosoja,
Resurssin alle kuuluvat talous, tiedonhallinta, hankinta, pestit ja kumppanuudet.
joona.kaivosoja@partio.fi

Kasvatus
Lina Munsterhjelm,
Kasvatukseen kuuluvat alaleirit, leiritoimisto, kansainvälisyys, leirin kasvatuksellisuus, perhemuotoinen leiriosallistuminen, osaamisen näkyväksi tekeminen ja tunnistaminen ja pestien tukeminen.
lina.munsterhjelm@partio.fi

Ohjelma
Sara Touhonen,
sara.touhonen@partio.fi
Mimi Rantanen,
Leirin päiväohjelman ja aktiviteettien tuottaminen, yhteisohjelmat kaikille leiriläisille.
mimi.rantanen@partio.fi

Huoltopalvelut
Pia Heiskanen
Pian alaisuuteen huollon palvelutuotannossa kuuluvat muonitus ja erityisruokavaliot, logistiikka, leiritoimisto ja leirinaikainen huolto.
pia.heiskanen@partio.fi

Infrapalvelut
Lauri Hållfast
Leirin infra, turvallisuus, lääkintä ja pelastus, tilanne- ja palvelukeskukset, rakennus ja purkuleirit.
lauri.hallfast@partio.fi

Viestintä ja markkinointi
Tiina Varhee
Leirin viestintä, markkinointi, graafinen sisältö, leirikirjeet, nettisivut, somekanavat, kutsuvieraat.
tiina.varhee@partio.fi

Kokemus
Johanna Kalliala
Leirin palvelumuotoilu, kokemuksesta vastaaminen: arkkitehtuuri, kaavoitus, leirituotteet ja kahvilamyynti, brändi
johanna.kalliala@partio.fi

Leirinjohtajat

Ville Miettinen
leirinjohtaja
ville.miettinen@partio.fi

Joonas Hirn
Leirin varajohtaja
joonas.hirn@partio.fi

 Heippa leiritoimikunnasta! Kuvassa Tiina (ylh
.vas.), Lina (alh.vas.), Sara, Pia, Joona (takana), Ville (ylh.oik.) sekä Joonas (alh.oik.).