Päivitetty 27.10.2021

PIIRINEUVOSTO LIPPUKUNTIEN ASIALLA

Piirineuvoston muodostavat partiojohtajat, jotka valitaan piirin kokouksessa aina kahdeksi vuodeksi kerrallaan edustamaan lippukuntia piirin päätöksenteossa. Piirineuvostossa on enintään 29 jäsentä ja puheenjohtaja. Piirineuvosto päättää mm. piirihallituksen henkilövalinnoista (poislukien puheenjohtajat), piirin budjetin ja toimintasuunnitelman hyväksymisestä, piirin jäsenmaksusta ja piirin isoista projekteista, kuten piirileireistä.

Piirineuvoston kokoonpano 2021-2022

puheenjohtaja Iiro Lehtiniemi, Haukkavuoren Haltiat

Järeä

Julius Maylett, Toimen Pojat Henri Strandman, Toimen Pojat
Kasperi Tulkki, Pitkäjärven Vaeltajat Risto Ilomäki, Viherlaakson Peurat

Vespa    

Tuuli Paananen, Vaaran Vaeltajat Laura Silver, Vaaran Vaeltajat
Henry Konnos, Niipperin Nuolihaukat Niilo Lehtikuja, Niipperin Nuolihaukat
Onni Lehtikuja, Niipperin Nuolihaukat Nuutti Lehtikuja, Niipperin Nuolihaukat

Tammi        

Inka Kekäläinen, Merimetsot Lotta Pihlajamaa, Merimetsot
Maria Lappalainen, Olarinmäen Samoojat Sara Heikonen, Olarinmäen Samoojat
Kira Järves, Olarinmäen Samoojat Hanna Salminen, Olarinmäen Samoojat

Elli          

Pihla Pitkänen, Karhunvartijat Katja Nummela, Mastonvartijat
Akseli Konttas, Lounapartio Mimi Rantanen, Karhunvartijat

Etelä-Helsinki    

Jonna Härmä, Lauttasaaren Luotsitytöt Anu Juvonen, Lauttasaaren Luotsitytöt
Ada Norberg, Suomenlinnan Merisudet Tuomas Lebedeff, Katajanokan Karhunkaatajat

Keski-Helsinki       

Aku Haapanen, Ilvesveikot Otto Hyytiälä, Töölön Siniset
Tuuli Ahonen, Helsingin Erä-Majavat Pinja Korvenoja, Hespartto

Länsi-Helsinki            

Eerika Simoinen, Susiveikot Oona Sievänen, Susiveikot
Jussi Tiihonen, Vuoren Valppaat Elsa Hanninen, Haagan Sirkut
Lari Jyrhämä, Jeanne d’Arc Sami Saarnio, Jeanne d’Arc

Pohjois-Helsinki     

Alma Rista, Kulman Kiertäjät Eeva Blomberg, Kulman Kiertäjät
Sini-Pilvi Silén, Oulunkylän Käskynhaltijat Helka Walldén, Käpytytöt

Koillis-Helsinki 

Maija Ovaska, Helsingin Erä-Leijonat Joona Wallman, Viikin Vesikot
Inari Tiainen, Koudat Elina Saarikoski, Maahiset

Kaakkois-Helsinki

Siiri Veijonen, Tammisalon Metsänkävijät Ilkka Hemminki, Tammisalon Metsänkävijät
Johannes Lares, Laajasalon Siniset Pauliina Moilanen, Tammisalon Metsänkävijät

Itä-Helsinki   

Tilma Nieminen, Vuosaaren Vesipääskyt Ikra Sheikh, Helsingin Kotkat
Pyry Vilkko, Vartiovuoren Pojat Atte Koljonen, Vartiovuoren Pojat

Itä-Vantaa  

Janne Lehtimäki, Rekolan Metsäveikot Hanna Kimmonen, Rekolan Metsäsiskot
Riikka Haltia, Sotungin Tuliketut Iiris Kihlström, Sotungin Tuliketut

Länsi-Vantaa      

Hilda Palva, Kartanopartio Senni Lindén, Kartanopartio
Elina Karvinen, Myyrpartio Lauri Lehmonen, Vantaan Metsänkävijät

Piirineuvoston esityslistat ja pöytäkirjat löydät täältä.