Partio on maailman paras harrastus!

Partion paikallisyhdistystä kutsutaan lippukunnaksi. Lippukuntia on yksi tai useampi kussakin kaupunginosassa. Pääset helpoimmin tutustumaan partiotoimintaan, kun otat yhteyttä lähilippukuntaasi.

Sudenpentu, seikkailija, samoaja? Eri-ikäiset lapset ja nuoret toimivat eri partioryhmissä. Lisätietoa ikäkausista löydät sivulta Tätä on partio.

Alla olevasta kartasta löydät pääkaupunkiseudun lippukunnat toiminta-alueineen. Klikkaamalla lippukunnan nimeä pääset vierailemaan lippukunnan nettisivuilla ja liittymislinkistä voit jättää jäsenhakemuksen kyseiseen paikallisyhdistykseen.

Hae postinumerolla:

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Jakomäenpolku 7

Jäsenhakemus »

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Liusketie 1

Jäsenhakemus »

Aviapartio ry

Yhteislippukunta

Käräjäkuja 1

Jäsenhakemus »

Erämetsot ry

Yhteislippukunta

Simonkyläntie 11

Simonkylä

Jäsenhakemus »

Espoon Leppäversot ry

Yhteislippukunta

Matinkatu 22

Jäsenhakemus »

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Muuralanpiha 3

Jäsenhakemus »

Fisut ry

Pääskylänkatu 3

Jäsenhakemus »

Haagan Eräveikot ry

Poikalippukunta

Haagan Pappilantie 2 A

Etelä-Haagassa, Huopalahden juna-aseman vieressä, vinosti vastapäätä Suosirrien koloa

Jäsenhakemus »

Haagan Sirkut ry

Yhteislippukunta

Ohjaajantie 3

Pohjois-Haaga

Jäsenhakemus »

Hakasiskot ry

Tyttölippukunta

Opintie 1

Jäsenhakemus »

Haukkavuoren Haltiat ry

Tyttölippukunta

Hannuksenkuja 4 A 41

Jäsenhakemus »

Helsingin Erä-Leijonat ry

Yhteislippukunta

Säterinportti 3 E

Käynti Palsamipolun puolelta.

Jäsenhakemus »

Helsingin Erä-Majavat ry

Yhteislippukunta

Perhonkatu 3

Jäsenhakemus »

Helsingin Eräkaverit ry

Yhteislippukunta

Hiihtomäentie 20 B

Herttoniemessä. Kolo sijaitsee B-rapun kellarissa. Rapun oven vieressä summeri, jossa lukee kerhotila.

Jäsenhakemus »

Helsingin Hakatytöt ry

Tyttölippukunta

Snellmaninkatu 2 H 17

Kruununhaka, Kämppä Kirkkonummella Långvik

Jäsenhakemus »

Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt ry

Yhteislippukunta

Korkeavuorenkatu 10 C

Kellarikerros

Jäsenhakemus »

Helsingin Kotkat ry

Yhteislippukunta

Saariselänkuja 1 E

Jäsenhakemus »

Helsingin Sinihaukat ry

Poikalippukunta

Hallituskatu 7

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Siltasaarenkatu 28

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Tykistönkatu 8

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Töölönkatu 34

Töölön Sinisten kolo

Jäsenhakemus »

Huipunvaltaajat ry

Yhteislippukunta

Piianpolku 7

Malminkartano

Jäsenhakemus »

Ilmapartiolippukunta Malmin Tuulenkävijät ry

Yhteislippukunta

Helsinki-Malmin lentoasema, rak. 15

Lippukunta kokoontuu Suomen Ilmailuliiton talossa, joka on vaalea rakennus tien vasemmalla puolella heti Malmin lentokentän sisääntuloportin jälkeen

Jäsenhakemus »

Ilvesveikot ry

Poikalippukunta

Mechelininkatu 49

Jäsenhakemus »

JärviHaukat ry

Yhteislippukunta

Heiniemenpolku 1

Jäsenhakemus »

Jeanne d’Arc ry

Yhteislippukunta

Kokkokalliontie 3 E 168

Jäsenhakemus »

Jokihiset ry

Yhteislippukunta

Valkoisenlähteentie 51

Jäsenhakemus »

Kaivokselan Delfiinit ry

Yhteislippukunta

Kaivosvoudintie 4

Jäsenhakemus »

Käpytytöt ry

Tyttölippukunta

Väinölänkatu 11 G

Jäsenhakemus »

Kara-Karhut ry

Yhteislippukunta

Karakalliontie 14

Jäsenhakemus »

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Brinkinmäentie 1

Seikkailijajoukkueet kokoontuvat Saunalahden nuorisotilalla, sudenpentulaumat Saunalahden koululla.

Jäsenhakemus »

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Meripoiju 3D, kerhotila

Jäsenhakemus »

Kartanopartio ry

Yhteislippukunta

Katriinankuja

Jäsenhakemus »

Kaskenpolttajat ry

Yhteislippukunta

Mäntytie 27

Jäsenhakemus »

Kaskipartio ry

Yhteislippukunta

Välitalontie 71

Jäsenhakemus »

Katajanokan Karhunkaatajat ry

Yhteislippukunta

Luotsikatu 18

Jäsenhakemus »

Kauka-Kuutit ry

Yhteislippukunta

Hansatie 2 B

Jäsenhakemus »

Kehäpartio ry

Nissaksentie 9

Hakunila

Jäsenhakemus »

Kelotytöt ry

Tyttölippukunta

Kirkkopolku 6

Tapiola

Jäsenhakemus »

Kelovartijat ry

Poikalippukunta

Kirkkopolku 6

Tapiola

Jäsenhakemus »

Keronkävijät ry

Lumikero 4

Länsimäki

Jäsenhakemus »

Kilon Kipinät ry

Yhteislippukunta

Puistomäki 3

Jäsenhakemus »

Kirisiskot ry

Tyttölippukunta

Tiilipolku 6

Samoissa tiloissa toimii myös veljeslippukunta Mustat Veljet

Jäsenhakemus »

Kivenlahden Piilevät ry

Yhteislippukunta

Kivenlahdenkatu 6 F

Jäsenhakemus »

Kontutytöt ry

Porttikuja 6

Kontula

Jäsenhakemus »

Korson Honkapartio ry

Yhteislippukunta

Merikotkantie 4

Jäsenhakemus »

Korven Koukkaajat ry

Yhteislippukunta

Tehtaankatu 23

Jäsenhakemus »

Koskenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Raikukuja 4

Jäsenhakemus »

Koskenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Koivikkorinne 6

Jäsenhakemus »

Koudat ry

Yhteislippukunta

Veljestentie 6

7-9-vuotiaiden ryhmiin runsaasti jonoa.

Jäsenhakemus »

Koudat ry

Yhteislippukunta

Tenavatie 4

7-9-vuotiaiden ryhmiin runsaasti jonoa.

Jäsenhakemus »

Kuksat ry

Yhteislippukunta

Metsolantie 14

Käpylä

Jäsenhakemus »

Kulman Kiertäjät ry

Sammatintie 5

Paavalin kirkon remontti on valmistunut ja olemme muuttaneet takaisin alakololle.

Jäsenhakemus »

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Tupavuori 1, varasto 21

Jäsenhakemus »

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Svinhufvudintie 6

Jäsenhakemus »

Kurkisuon Rusakot ry

Yhteislippukunta

Keinulaudantie 7 C, väestönsuoja

Jäsenhakemus »

Laajalahden Eräveikot ry

Yhteislippukunta

Kirvuntie 18 C-D kerhotila

Jäsenhakemus »

Laajasalon Siniset ry

Yhteislippukunta

Kirkkosalmentie 2 C

Jäsenhakemus »

Lauttapartio ry

Myllykallionrinne 1 D, II-krs.

Jäsenhakemus »

Lauttasaaren Luotsitytöt ry

Tyttölippukunta

Myllykallionrinne 1 D, 2.krs

Jäsenhakemus »

Leppäpirkot ry

Tyttölippukunta

Haukiverkko 6-8

Jäsenhakemus »

Leppävaaran Korvenkävijät ry

Yhteislippukunta

Veräjäkallionkatu 2

Jäsenhakemus »

Lounapartio ry

Poikalippukunta

Soukankuja 3

Soukka

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Hietakummuntie 16

Malmi

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Pallomäentie 3

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Jousimiehentie 4 F

Siltamäki, Suutarila, Töyrynummi

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Seulastentie 11

Siltamäki, Suutarila, Töyrynummi

Jäsenhakemus »

Mankkaan Eräsudet ry

Yhteislippukunta

Vanhan-Mankkaan kuja 2 C

Jäsenhakemus »

Mastonvartijat ry

Nöykkiönlaaksontie 11 as 9

Jäsenhakemus »

Merimetsot ry

Yhteislippukunta

Matinkatu 10

Jäsenhakemus »

Mesikämmenet ry

Yhteislippukunta

Soukanrantatie 74

Soukanniemi. Ei postia. Postit osoitteeseen: Arri Niemenmaa, Päivänkehräntie 1 F, 02210 Espoo

Jäsenhakemus »

Mustat Veljet ry

Poikalippukunta

Tiilipolku 6

Munkkiniemi

Jäsenhakemus »

Muuttolinnut ry

Yhteislippukunta

Tiistilänkuja 3 F

Jäsenhakemus »

Myyrpartio ry

Yhteislippukunta

Löydöstie 4

Jäsenhakemus »

Navigatores ry

Yhteislippukunta

Papinpöydänkuja 4

Lehtisaari

Jäsenhakemus »

Niipperin Nuolihaukat ry

Yhteislippukunta

Yläjuoksun kerhotila

Niipperi, Pohjois-Espoo

Jäsenhakemus »

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Brobackantie 1-3

Nupurin kappelin kellarin kokoontumistila

Jäsenhakemus »

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Brobackantie 1-3

Nupurin partiokolo

Jäsenhakemus »

Olarin Eräkotkat – Wild Eagles ry

Yhteislippukunta

Sammalkalliontie 5

Niittykumpu

Jäsenhakemus »

Olarinmäen Samoojat ry

Yhteislippukunta

Kuusikallionkuja 4 D

Jäsenhakemus »

Oravanmarjat ry

Tyttölippukunta

Kavallintie 12

Jäsenhakemus »

Otavaeltajat ry

Jämeräntaival 11 I

Jäsenhakemus »

Oulunkylän Käskynhaltijat ry

Yhteislippukunta

Mäkitorpantie 32

Jäsenhakemus »

Pohjois-Espoon Kalahaukat ry

Yhteislippukunta

Hiirisuontie 1

Jäsenhakemus »

Pyhän Laurin Ritarit ry

Yhteislippukunta

Pappilankuja 7

Partiokolo on punainen talo, jää hautausmaan parkkipaikkojen viereiseen kulmaukseen.

Jäsenhakemus »

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Gustav Pauligin katu 6

Jäsenhakemus »

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Meri-Rastilantie 30-32

Meri-Rastila, Kallahti, Aurinkolahti

Jäsenhakemus »

Saharan Sissit ry

Yhteislippukunta

Santahaminantie 8 B kellaritilat

Jäsenhakemus »

Siniritarit ry

Tenholantie 15

Ruskeasuo

Jäsenhakemus »

Sinivuoren Soihdut ry

Yhteislippukunta

Hietakummuntie 16

Jäsenhakemus »

Sotungin Tuliketut ry

Yhteislippukunta

Hakunilantie 48

Jäsenhakemus »

Suosirrit ry

Tyttölippukunta

Haagan Pappilantie 2 D

Jäsenhakemus »

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Kanneltie 4

Kannelmäki, Maununneva, Hakuninmaa

Jäsenhakemus »

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Vetelintie 5

Kannelmäki, Maununneva, Hakuninmaa

Jäsenhakemus »

Susivuoren Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Miekka 2 F

Jäsenhakemus »

Suvelan Samoojat ry

Yhteislippukunta

Kirstinmäki 6

Jäsenhakemus »

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Tammisalontie 4

Tammisalo, Kämppä Sipoon Östersundomissa

Jäsenhakemus »

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Tammisalon kirkko

Jäsenhakemus »

Tapiolan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Opintie 2

Pohjois-Tapiola, Tapiola

Jäsenhakemus »

Tikkurilan Siniset ry

Yhteislippukunta

Ohratie 10c

Jäsenhakemus »

Timanttipartio ry

Yhteislippukunta

Laavatie 2

Jäsenhakemus »

Toimen Pojat ry

Poikalippukunta

Kavallintie 14 a

Kauniainen

Jäsenhakemus »

Toimen Tytöt ry

Tyttölippukunta

Hämeentie 125

Jäsenhakemus »

Toimen Tytöt ry

Tyttölippukunta

Topeliuksenkatu 29

Jäsenhakemus »

Töölön Nuotioveikot ry

Pihlajatie 27

Töölö, Kämppä Nuuksiossa Urjantörmä

Jäsenhakemus »

Töölön Siniset ry

Poikalippukunta

Töölönkatu 34 (porttikonki)

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Palokaivontie 5/Unohduksenpolku

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Porarinkatu 7 B

Jäsenhakemus »

Vantaan Jokiversot

Leinikkitie 36

Tikkurila

Jäsenhakemus »

Vantaan Jokiversot

Talkootie 21

Poikaseikkailijat

Jäsenhakemus »

Vantaan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Koivikkorinne 6

Jäsenhakemus »

Vantaan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Kivivuorentie 10 A

Jäsenhakemus »

Vantaan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Lehtikummuntie 2

Jäsenhakemus »

Vartiovuoren Pojat ry

Poikalippukunta

Kiviportintie 5

Vartiokylä, Puotila

Jäsenhakemus »

Vartiovuoren Tytöt ry

Tyttölippukunta

Kiviportintie 5

Jäsenhakemus »

Viestitytöt ry

Tyttölippukunta

Jalavatie 6 B

Jäsenhakemus »

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

viherkallionkuja 5

Jäsenhakemus »

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

Rajamännynkuja 8

Jäsenhakemus »

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Tuulimyllyntie 3 D

Jäsenhakemus »

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Vouti Björnramin kuja 3

Jäsenhakemus »

Viipurin Metsänkävijät ry

Poikalippukunta

Karistimentie 1 C

Jäsenhakemus »

Vuokot ry

Yhteislippukunta

Metsäpurontie 15

Jäsenhakemus »

Vuoren Valppaat ry

Yhteislippukunta

Porintie 3

Jäsenhakemus »

Vuorenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Palosuontie 4

Jäsenhakemus »

Vuosaaren Vesipääskyt ry

Yhteislippukunta

Isonvillasaarentie 1

Jäsenhakemus »

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hyppivien Kaktusten Veljeskunta
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Ipanat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Ketut (Ivalon 1 lk sudenpennut)
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Lumikot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Lumipandat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Mahtavat Picachut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Pokemonit
Uusia sudenpentuja mahtuu vielä mukaan!
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Eläimet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Isosuucorgit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Zombihamsterit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Suklaa-Mursut
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Aviapartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Emut
Ent. Sinitiaiset ja Haahkat tytöt, hetken aikaa nimellä Helmipöllöt. Luotsi: Riikka
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19:00-20.30
Viikoittain
Hippiäiset
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Kottaraiset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Liejukanat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Viiksitimalit
2002-2003 syntyneet pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Mustarastaat
Syksyllä 2017 aloittava v. 2010 syntyneet sudenpennut.
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Pääskyt
Uusi 2008 syntyneiden sudenpentulauma, joka aloittaa 18.1.2016.
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:15
Viikoittain
Sinisorsat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Kivitaskut
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Pohjantikat
Uusi seikkailijoina syksyllä 2015 aloittanut ryhmä.
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Punatulkut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Hallitus 2017-2018
Aviapartion hallitus vuosina 2017 ja 2018. Varsinaiset ja varajäsenet, postituslista. Varsinaisiksi jäsenet: Riikka (PJ), Nina, Daria, Pentti, Laura, Oskari, Suvi, Eino, Jysky. Varajäsenet: Jenni, Katja, Iina, Pasi ja Valtteri.
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Tunturipöllöt
Samoajaryhmä, lippukunnan vanhin ryhmä. Entinen Lirot, uusi nimi.
Samoajat (15-17 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain

Erämetsot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
2003 pojat ja tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
2004-2005 tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
2008-2010 tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
2008-2010 tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
2008-2010 tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.30-19.30
Viikoittain
2006-2007 pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
2006-2007 pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
2006-2007 tytöt
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Kaikki johtajaikäiset, eli 14/15v+
Aikuiset
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)

Espoon Leppäversot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Maantiekiitäjät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Kärpästen herrat
Seikkailijat (10-11 v)
Nimettömät
Seikkailijat (10-11 v)
Saimaannorpat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Uusi ryhmä
Seikkailijat (10-11 v)

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Mangustit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain

Fisut ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Delfiini
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Kulta-ahven
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Muikku
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Seeprahai
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Merisieni
Aavekärsäkuningas 15.1.2017 saakka (vaihdettu Merisieneksi 15.1.2017 kokouksessa).
Samoajat (15-17 v)

Haagan Eräveikot ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Pokemonit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.45-18.45
Viikoittain
3. vuoden sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
1. vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
2. vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
3. vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.30
Joka toinen viikko

Haagan Sirkut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Kumiankat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Partiosudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
EmojiHölöhölöJengi
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain

Hakasiskot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat

Haukkavuoren Haltiat ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Liftarit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Natchokikit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Pistepirkot
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Viemärikirahvit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Ketut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Sudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Kultamansikat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Superlaamat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Ankka
Ryhmä on 2001-syntyneille tytöille suunnattu
Samoajat (15-17 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain

Helsingin Erä-Leijonat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
2006 ja 2005 syntyneet tytöt ja pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Lentävät siili-kobrat
2009-2008 syntyneet tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
2008-2007 syntyneet tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Partiosudet 1
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Joka toinen viikko
Rillitorpakat
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Joka toinen viikko

Helsingin Erä-Majavat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Surströmming
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.15
Viikoittain
Delfiinit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.00
Viikoittain
Kultakalat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Mursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Hemaisevat majut
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Joka toinen viikko

Helsingin Eräkaverit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Mursut
Tarpojat (12-14 v)
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Karhut (ent. Sudet)
Seikkailijat (10-11 v)
Lumikot
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain

Helsingin Hakatytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Lentävät Lehmät
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.15-19.45
Viikoittain
Mammutit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Kauriit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Mustikankukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:15-18:45
Viikoittain

Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Apinat
Ryhmä 2009 ja 2008 syntyneille tytöille
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Hattivatit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Roihulauma
Sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 16.15-17.15
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 15.00-16.30
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 17-18.30
Viikoittain

Helsingin Kotkat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ruokasota
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19-20
Viikoittain
Hylkeet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Ketut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Nakkipartio
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Yksisarviset
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 19-20
Örkkivartio
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18-19
Viikoittain

Helsingin Merilokit – Helsinki Seagulls ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kulta-ankeriaat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Solmupoijut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Merikiiturit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.15
Viikoittain

Helsingin Versoveikot ja -siskot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Savupöllöt
Sudenpennut (7-9 v)

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hippiäiset
Vaeltajat (18-22 v)
Nakkelit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Töyhtöhyypät
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Hehku
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Hiillos
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19
Viikoittain
Maximi
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Meteli
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
Muikut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Siika
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Sillihait
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Guavat
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18-19:30
Joka toinen viikko
Mutanttininjat
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19-20
Viikoittain

Huipunvaltaajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Alienit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20
Viikoittain
Linnunrata
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain

Huuhkajaportin Vartijat

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tunturipöllöt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Lehtopöllöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Pöllöset
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Viirupöllöt
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Pöllöparlamentti
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Su
klo 17.00-20.30
Joka toinen viikko

Ilmapartiolippukunta Malmin Tuulenkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Turbiinipelikaanit
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Pommikotkat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Tuulenpallot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Tuulihaukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Pilvisiivet
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Fokkerit
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18-20
Viikoittain
Perhepartio
Aikuiset
Vaeltajat (18-22 v)

Ilvesveikot ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Liito-orava
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Uusi tarpojavartio
Uusi tarpojavartio jatkaa Kotkista syksyllä 2012 aloittaneiden 2005 syntyneiden poikien partiota. Kotkat toimi putkiparvena mutta 2005 ikäluokka muodostui isoksi: 11-12 poikaa siirtymävaiheessa seikkailijoihin. Parvi jaettiin kahteen seikkailijavartioon Lumikkoon ja Sus(h)iin syksystä 2015. Seikkailijavartiot toimivat kaksi vuotta erillään ja syksyn 2017 yhdessä. Tammi-helmikuussa 2018 siirtymä tarpojiin ja pojille uudet vetäjät. Tarpojiin siirtyviä poikia kahdeksan. TAPANI
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kotkat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Lepakot
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18:00
Viikoittain
Karhu
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Jääkarhu
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Virtahepo
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
To
klo 17.00-18.30
Tarvittaessa

JärviHaukat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Vartio on täynnä, eikä uusia vartiolaisia enää oteta.
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Feniksit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Huuhkajat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Keräkurmitsat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.15-18.45
Viikoittain
Kiljuhanhet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Mandariinisorsat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Jeanne d’Arc ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ketut
Synt. 2005 & 2006
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Norpat
2003 -syntyneitä
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Pöllöt
2003 syntyneitä
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Tigers
06- ja 05- syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Eräpennut
2009 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Lohikäärmeet
Synt. 2007
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Jokihiset ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Portugalinsotalaiva
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Hait
Lauma on v. 2007 syntyneille
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Saukot
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Tiikerihylkeet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain

Kaivokselan Delfiinit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kyyhkyset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Piilosudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Pegasukset
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19-20
Viikoittain
Vesikäärmeet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19:30-20:30
Viikoittain

Käpytytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Pöllöt
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pesukarhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Norpat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17-18
Pingviinit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Lumikot
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain

Kara-Karhut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:45-20.15
Viikoittain
Naali
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Pesukarhu
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Otsot
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19:00
Viikoittain
Revot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Sopulit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Ahma
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Ilves
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Näätä
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
VJN
Samoajat (15-17 v)

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vaeltajat
Vaeltajat (18-22 v)
Ma
klo 20.00-21.00
Tarvittaessa
Kunniavieraat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Menninkäiset
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Sissit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Team Ahma
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Haukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kadonneet Pojat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kipinät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Leijonat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Pikkuhukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
07
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Bulbasaurit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Muumit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Myyrät
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Virkeät verokarhut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Team Absolut
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 20.00-21.00
Viikoittain
Perhepartio
Aikuiset
Ti
klo 17.00-18.00
Tarvittaessa

Kartanopartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Villit sudet
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Kikattavat hiiret
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Käärmeet
Sudenpennut (7-9 v)
Leopardit
Sudenpennut (7-9 v)
Metsän ketut
Sudenpennut (7-9 v)
Pikkutiikerit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Metsänvartijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.45-20.00
Viikoittain
Suklaasopulit
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Superpossut
Samoajat (15-17 v)

Kaskenpolttajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
VaeltajatKapo
Vaeltajat (18-22 v)
To
klo 19.00-20.30
Joka toinen viikko
Järjenjättiläiset
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Pakastetut Barbababat (PaBa)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Haukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.45
Viikoittain
Karhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 13:30-15:00
Viikoittain
Leijonat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Kotkat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Ninjat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Yliluonnolliset
Samoajat (15-17 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain

Kaskipartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hait
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kultakalat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Pikkusudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Nakkisoturit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Suffelipuffelit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Velen Pokot
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.15-18.45
Viikoittain

Katajanokan Karhunkaatajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Jänikset
Tarpojat (12-14 v)
Kärpät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Hiiret
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.15-19.30
Viikoittain
Norpat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Puput
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Majavat
Samoajat (15-17 v)

Kauka-Kuutit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Puupertit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Pikachut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Chicken Nuggets
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain

Kehäpartio ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 20-21
Lauma
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19:00-20:00
Viikoittain

Kelotytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kemulit (03)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Matoranskikset (04)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.45-20.15
Viikoittain
Tulisalamat (-05)
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Kiitävät haukat (-08)
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Uteliaat karhut (-09 ja -10)
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Donnan ja Saaran kullannuput (-06)
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Porkkanapuput (-07)
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain

Kelovartijat ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Leiriloimut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pingviinit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Keronkävijät ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Putkimurmelit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Kultatassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain

Kilon Kipinät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Korppi
Tarpojat (12-14 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Metso
Tarpojat (12-14 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Ahvenet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Joutsenet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Karhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Kotka
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:30-20
Viikoittain
Kurki
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17-18:30
Viikoittain
Riekko
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain

Kirisiskot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Lumipöllöt
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Suklaahiiret
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Karvatassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Pörröhännät
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-18:30
Tupsukorvat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Juustokakut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Mustikkapuput
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20:00
Viikoittain

Kivenlahden Piilevät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vesifokkaeläimet + Karkailevat Katkapavut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Vesivuohet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.30
Joka toinen viikko
Pomppivat merimarsut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Simpukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.15
Viikoittain
Imurinorsut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Purjehtivat merinorsut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Kontutytöt ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hottiwatit
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Viiksihemmot
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pinkit Pingviinit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Superperhoset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18.30
Viikoittain
Tupsukorvat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Karkit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Pallerot
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
!
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Krebamursut
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Korson Honkapartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Jesarit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Apinat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Koirat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Ilvekset
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Ninjadonitsit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Neliapilat
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19:00-20:00
Viikoittain

Korven Koukkaajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Glittersorsat
2003 tytöt
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
2005 tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Keijupojat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-19.00
Joka toinen viikko
2004 tytöt
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
2002 (2003) pojat
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.00-20.00
Joka toinen viikko
2008 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Meritiikerimajavat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Metsä-Pikachut
2009 sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Hullut haamut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Minionininjat
vuonna 2006 syntyneet tytöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Mölyapinat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Nakkiveneet
Vuonna 2006 syntyneet pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Pikkumöröt
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 17.00-19.00
Joka toinen viikko

Koskenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Meritähti
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.45-20.00
Viikoittain
Kuutit
2008-2009 syntyneiden tyttöjen ja poikien ryhmä
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Lentokalat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
2008-2009 syntyneiden tyttöjen ja poikien ryhmä
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Delfiini
Ryhmässä ei ole tilaa.
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:45-20:00
Viikoittain
Vesanokkaeläin
Samoajat (15-17 v)

Koudat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Lentävät mursut
s.2005
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.30-21.00
Viikoittain
Poikatarpojat 2005
s. 2005
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Puhpallerot
s.2004
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.30-21.00
Viikoittain
Tarpojapojat -03
s.2003
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.30-21.00
Viikoittain
Tarpojapojat -04
s.2004
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Sudenpennut Mosa
sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Sudenpennut Venho
sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Kemikaalikeijot
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Seikkailijapojat 2007
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Seikkailijatytöt -06
s. 2006
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Seikkailijatytöt 2007
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain

Kuksat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
KoiranPaahtajat
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 19.00-21.00
Viikoittain
Pallokanat
Vaeltajat (18-22 v)
Ma
klo 19.30-21.00
Tarvittaessa
Kultajaskat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Mursumanulit
Tarpojat (12-14 v)
Paremmat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Pinkit Super Possut
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 20.00-21.00
Viikoittain
Päheet Poitsut
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20:30
Viikoittain
Partiohaukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
Possut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
SuperTutit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
3D:t
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Mystiset Nappulat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Super-Pikkutikut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Vaaleansiniset Valaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19-20
Viikoittain

Kulman Kiertäjät ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ankat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Kuutit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:15
Viikoittain
Kävynnakertajat Arabia
Ryhmä kokoontuu Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:00-18.00
Viikoittain
Pikkuhaukat Arabia
Ryhmä kokoontuu Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Saukot
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Vesimyyrät Arabia
Kokoontuminen Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Apinat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Taikaponit
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Kerran kuukaudessa

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kuningasravut
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Maneetit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Merikeijut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Hullut hummerit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.45-19.15
Viikoittain
Mahtavat mustekalat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.45-19.15
Viikoittain
Mustat mureenat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:45-19:15
Viikoittain
Pelastavat Delfiinit (2-luokkal.)
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.15-18.30
Söpöt Sillihait
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.45-19.15
Viikoittain
Kuningassorsat (2. vuoden seikkalijat)
Kokoontumispaikka Hopeasalmenranta 8, Kulosaari
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 1845-2015
Viikoittain
Lentävät Delfiinit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:00-19:30
Merimakkarat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 16:45-18:15
Viikoittain
PurevatPiraijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
VauhtiMursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 16.00-17.30
Viikoittain

Kurkisuon Rusakot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
HINURIT (Tarpojat 2017–2018)
7–8-luokkalaiset pojat ja tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
KISUT (Kolkat 2017–2018)
1-3-luokkalaiset tytöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.30-19.30
Viikoittain
POSSUT (Kolkat 2017–2018)
1-3-luokkalaiset pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
ANKAT (Seikkailijat 2017–2018)
4–luokkalaiset pojat ja tytöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
MAASTOKISUT (Seikkailijat 2017–2018)
5–6-luokkalaiset pojat ja tytöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19.00-20.00
Viikoittain
JN
Yli 15-vuotiaiden toiminnasta lisätiedot lippukunnanjohtajalta.
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset

Laajalahden Eräveikot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Bakteerit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Hemmot
2014-2015 7. luokkalaiset
Tarpojat (12-14 v)
Vaahtokarkkiyksisarvisprinsessat
Tarpojat (12-14 v)