Partio on maailman paras harrastus!

Partion paikallisyhdistystä kutsutaan lippukunnaksi. Lippukuntia on yksi tai useampi kussakin kaupunginosassa. Pääset helpoimmin tutustumaan partiotoimintaan, kun otat yhteyttä lähilippukuntaasi.

Partiotoimintaa järjestetään myös korona-aikana – rajoitukset ja toimintaan osallistuvien turvallisuus huomioiden. Ryhmät saattavat siis kokoontua etäyhteyksien välityksellä, viikkotoiminta voi tapahtua kokonaan ulkona tai ryhmän jäsenet saattavat saada itsenäisesti toteutettavia tehtäviä kotioloissa tehtäväksi joko sähköpostitse tai lippukunnan sosiaalisen median kanavien kautta. Lippukunnat ohjeistavat jäsenensä valtakunnallisten ohjeistusten mukaisesti.

Sudenpentu, seikkailija, samoaja? Eri-ikäiset lapset ja nuoret toimivat eri partioryhmissä. Lisätietoa ikäkausista löydät sivulta Tätä on partio.

Alla olevasta kartasta löydät pääkaupunkiseudun lippukunnat toiminta-alueineen. Klikkaamalla lippukunnan nimeä pääset vierailemaan lippukunnan nettisivuilla ja liittymislinkistä voit jättää jäsenhakemuksen kyseiseen paikallisyhdistykseen.

Hae postinumerolla:

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Jakomäki

Jäsenhakemus »

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Liusketie 1

Jäsenhakemus »

Aviapartio ry

Yhteislippukunta

Käräjäkuja 1

Jäsenhakemus »

Erämetsot ry

Yhteislippukunta

Simonkyläntie 11

Simonkylä

Jäsenhakemus »

Espoon Leppäversot ry

Yhteislippukunta

Matinkatu 22

Jäsenhakemus »

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Muuralanpiha 3

Jäsenhakemus »

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Saarnimäenkuja 8

Jäsenhakemus »

Fisut ry

Yhteislippukunta

Pääskylänkatu 3

Jäsenhakemus »

Haagan Eräveikot ry

Poikalippukunta

Haagan Pappilantie 2 A

Etelä-Haagassa, Huopalahden juna-aseman vieressä, vinosti vastapäätä Suosirrien koloa

Jäsenhakemus »

Haagan Sirkut ry

Yhteislippukunta

Ohjaajantie 3

Pohjois-Haaga

Jäsenhakemus »

Haukkavuoren Haltiat ry

Tyttölippukunta

Hannuksenkuja 4 A 41

Jäsenhakemus »

Helsingin Erä-Leijonat ry

Yhteislippukunta

Säterinportti 3 E

Käynti Palsamipolun puolelta.

Jäsenhakemus »

Helsingin Erä-Majavat ry

Yhteislippukunta

Perhonkatu 3

Jäsenhakemus »

Helsingin Eräkaverit ry

Yhteislippukunta

Hiihtomäentie 20 B

Herttoniemessä. Kolo sijaitsee B-rapun kellarissa. Rapun oven vieressä summeri, jossa lukee kerhotila.

Jäsenhakemus »

Helsingin Hakatytöt ry

Tyttölippukunta

Snellmaninkatu 2 H 17

Kruununhaka, Kämppä Kirkkonummella Långvik

Jäsenhakemus »

Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt ry

Yhteislippukunta

Korkeavuorenkatu 10 C

Kellarikerros

Jäsenhakemus »

Helsingin Kotkat ry

Yhteislippukunta

Saariselänkuja 1 E

Jäsenhakemus »

Helsingin Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Ruusutarhantie 2

Jäsenhakemus »

Helsingin Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Ansaritie 2-4

Jäsenhakemus »

Helsingin Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Koroistentie 4 F

Jäsenhakemus »

Helsingin Sinihaukat ry

Poikalippukunta

Hallituskatu 7

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Runeberginkatu 40

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Töölönkatu 34

Töölön Sinisten kolo

Jäsenhakemus »

Huipunvaltaajat ry

Yhteislippukunta

Piianpolku 7

Malminkartano

Jäsenhakemus »

Ilmapartiolippukunta Malmin Tuulenkävijät ry

Yhteislippukunta

Helsinki-Malmin lentoasema, rak. 15

Lippukunta kokoontuu Suomen Ilmailuliiton talossa, joka on vaalea rakennus tien vasemmalla puolella heti Malmin lentokentän sisääntuloportin jälkeen

Jäsenhakemus »

Ilvesveikot ry

Poikalippukunta

Mechelininkatu 49

Jäsenhakemus »

JärviHaukat ry

Yhteislippukunta

Heiniemenpolku 1

Jäsenhakemus »

Jeanne d’Arc ry

Yhteislippukunta

Kokkokalliontie 3 E 168

Jäsenhakemus »

Jokihiset ry

Yhteislippukunta

Valkoisenlähteentie 51

Jäsenhakemus »

Kaivokselan Delfiinit ry

Yhteislippukunta

Kaivosvoudintie 4

Jäsenhakemus »

Käpytytöt ry

Tyttölippukunta

Väinölänkatu 11 G

Jäsenhakemus »

Kara-Karhut ry

Yhteislippukunta

Karakalliontie 14

Jäsenhakemus »

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Meripoiju 3 D (kerhotila)

Jäsenhakemus »

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Brinkinmäentie 1

Saunalahden koululla kokoontuu yksi sudenpentulauma ja kaksi seikkailijajoukkuetta.

Jäsenhakemus »

Kartanopartio ry

Yhteislippukunta

Katriinankuja

Jäsenhakemus »

Kaskenpolttajat ry

Yhteislippukunta

Mäntytie 27

Jäsenhakemus »

Kaskipartio ry

Yhteislippukunta

Välitalontie 71

Jäsenhakemus »

Katajanokan Karhunkaatajat ry

Yhteislippukunta

Luotsikatu 18

Jäsenhakemus »

Kauka-Kuutit ry

Yhteislippukunta

Hansatie 2 B

Jäsenhakemus »

Kelotytöt ry

Tyttölippukunta

Kirkkopolku 6

Tapiola

Jäsenhakemus »

Kelovartijat ry

Poikalippukunta

Kirkkopolku 6

Tapiola

Jäsenhakemus »

Kilon Kipinät ry

Yhteislippukunta

Puistomäki 3

Jäsenhakemus »

Kirisiskot ry

Tyttölippukunta

Tiilipolku 6

Samoissa tiloissa toimii myös veljeslippukunta Mustat Veljet

Jäsenhakemus »

Kivenlahden Piilevät ry

Yhteislippukunta

Kivenlahdenkatu 6 F

Jäsenhakemus »

Kontutytöt ry

Tyttölippukunta

Porttikuja 6

Kontula

Jäsenhakemus »

Korson Honkapartio ry

Yhteislippukunta

Merikotkantie 4

Jäsenhakemus »

Korson Honkapartio ry

Yhteislippukunta

Harrikuja 4

Jäsenhakemus »

Korven Koukkaajat ry

Yhteislippukunta

Tehtaankatu 23

Jäsenhakemus »

Koskenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Raikukuja 4

Jäsenhakemus »

Koskenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Koivikkorinne 6

Jäsenhakemus »

Koudat ry

Yhteislippukunta

Veljestentie 6

7-9-vuotiaiden ryhmiin runsaasti jonoa.

Jäsenhakemus »

Koudat ry

Yhteislippukunta

Tenavatie 4

7-9-vuotiaiden ryhmiin runsaasti jonoa.

Jäsenhakemus »

Kuksat ry

Yhteislippukunta

Metsolantie 14

Käpylä

Jäsenhakemus »

Kulman Kiertäjät ry

Yhteislippukunta

Hämeentie 125

Jäsenhakemus »

Kulman Kiertäjät ry

Yhteislippukunta

Sammatintie 5

Paavalin kirkon remontti on valmistunut ja olemme muuttaneet takaisin alakololle.

Jäsenhakemus »

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Tupavuori 1, varasto 21

Jäsenhakemus »

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Svinhufvudintie 6

Jäsenhakemus »

Kurkisuon Rusakot ry

Yhteislippukunta

Nallitie 8D, kerhohuone

Jäsenhakemus »

Laajalahden Eräveikot ry

Yhteislippukunta

Kirvuntie 18 C-D kerhotila

Jäsenhakemus »

Laajasalon Siniset ry

Yhteislippukunta

Kirkkosalmentie 2 C

Jäsenhakemus »

Lauttapartio ry

Myllykallionrinne 1 D, II-krs.

Jäsenhakemus »

Lauttasaaren Luotsitytöt ry

Tyttölippukunta

Myllykallionrinne 1 D

Jäsenhakemus »

Leppäpirkot ry

Tyttölippukunta

Haukiverkko 6-8

Jäsenhakemus »

Leppävaaran Korvenkävijät ry

Yhteislippukunta

Veräjäkallionkatu 2

Jäsenhakemus »

Lounapartio ry

Poikalippukunta

Soukankuja 3

Soukka

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Pallomäentie 3

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Jousimiehentie 4 F

Siltamäki, Suutarila, Töyrynummi

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Seulastentie 11

Siltamäki, Suutarila, Töyrynummi

Jäsenhakemus »

Mankkaan Eräsudet ry

Yhteislippukunta

Vanhan-Mankkaan kuja 2 C

Jäsenhakemus »

Mankkaan Eräsudet ry

Yhteislippukunta

Vanhan-Mankkaan kuja 2 C

Jäsenhakemus »

Mastonvartijat ry

Yhteislippukunta

Matasaarentie 1

Täällä kokoontuvat Mavan sisuryhmät.

Jäsenhakemus »

Mastonvartijat ry

Yhteislippukunta

Nöykkiönlaaksontie 11 as 9

Jäsenhakemus »

Merimetsot ry

Yhteislippukunta

Matinkatu 10

Jäsenhakemus »

Mustat Veljet ry

Poikalippukunta

Tiilipolku 6

Munkkiniemi

Jäsenhakemus »

Muuttolinnut ry

Yhteislippukunta

Tiistilänkuja 3 F

Jäsenhakemus »

Myyrpartio ry

Yhteislippukunta

Löydöstie 4

Jäsenhakemus »

Navigatores ry

Yhteislippukunta

Vattuniemen puistotie 1

Lippukunnan koulutusaluksen kotisatamana toimii HSK Lauttasaaressa. Lippukunta on pursiseuran jäsen.

Jäsenhakemus »

Navigatores ry

Yhteislippukunta

Papinpöydänkuja 2

Jäsenhakemus »

Niipperin Nuolihaukat ry

Yhteislippukunta

Yläjuoksun kerhotila

Niipperi, Pohjois-Espoo

Jäsenhakemus »

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Brobackantie 1-3

Nupurin kappelin kellarin kokoontumistila

Jäsenhakemus »

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Brobackantie 1-3

Nupurin partiokolo

Jäsenhakemus »

Olarin Eräkotkat – Wild Eagles ry

Yhteislippukunta

Sammalkalliontie 5

Niittykumpu

Jäsenhakemus »

Olarinmäen Samoojat ry

Yhteislippukunta

Kuusikallionkuja 4 D

Jäsenhakemus »

Oravanmarjat ry

Tyttölippukunta

Kavallintie 14a

Jäsenhakemus »

Otavaeltajat ry

Yhteislippukunta

Opintie 2

Jäsenhakemus »

Oulunkylän Käskynhaltijat ry

Yhteislippukunta

Mäkitorpantie 32

Jäsenhakemus »

Partiolippukunta Mesikämmenet ry

Yhteislippukunta

Soukan rantatie 74

Soukanniemi, ei postia. Postit osoitteeseen: Kale Koivunotko, Hanikka 6 A, 02360 Espoo.

Jäsenhakemus »

Partiolippukunta Vuokot ry

Yhteislippukunta

Suursuontie 8

Jäsenhakemus »

Pitkäjärven Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Lähderanta 3 P 1

Laaksolahti

Jäsenhakemus »

Pohjois-Espoon Kalahaukat ry

Yhteislippukunta

Hiirisuontie 1

Jäsenhakemus »

Pyhän Laurin Ritarit ry

Yhteislippukunta

Pappilankuja 7

Partiokolo on punainen talo, jää hautausmaan parkkipaikkojen viereiseen kulmaukseen.

Jäsenhakemus »

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Gustav Pauligin katu 6

Jäsenhakemus »

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Meri-Rastilantie 30-32

Meri-Rastila, Kallahti, Aurinkolahti

Jäsenhakemus »

Rekolan Metsäsiskot ry

Tyttölippukunta

Kustaantie 49

Rekola

Jäsenhakemus »

Rekolan Metsäveikot ry

Poikalippukunta

Kustaantie 47

Jäsenhakemus »

Siniritarit ry

Tenholantie 15

Ruskeasuo

Jäsenhakemus »

Sinivuoren Soihdut ry

Yhteislippukunta

Hietakummuntie 16

Jäsenhakemus »

Sotungin Tuliketut ry

Yhteislippukunta

Hakunilantie 48

Jäsenhakemus »

Suosirrit ry

Tyttölippukunta

Haagan Pappilantie 2 D

Jäsenhakemus »

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Kanneltie 4

Kannelmäki, Maununneva, Hakuninmaa

Jäsenhakemus »

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Vetelintie 5

Kannelmäki, Maununneva, Hakuninmaa

Jäsenhakemus »

Susivuoren Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Miekka 2 F

Jäsenhakemus »

Suvelan Samoojat ry

Yhteislippukunta

Kirstinmäki 6

Jäsenhakemus »

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Tammisalontie 4

Tammisalo, Kämppä Sipoon Östersundomissa

Jäsenhakemus »

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Tammisalon kirkko

Jäsenhakemus »

Tapiolan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Opintie 2

Pohjois-Tapiola, Tapiola

Jäsenhakemus »

Tikkurilan Siniset ry

Yhteislippukunta

Ohratie 10c

Jäsenhakemus »

Timanttipartio ry

Yhteislippukunta

Kenraalintie 6

Jäsenhakemus »

Timanttipartio ry

Yhteislippukunta

Laavatie 2

Jäsenhakemus »

Toimen Pojat

Poikalippukunta

Kavallintie 14 a

Kauniainen

Jäsenhakemus »

Toimen Tytöt ry

Tyttölippukunta

Hämeentie 125

Jäsenhakemus »

Töölön Nuotioveikot ry

Pihlajatie 27

Töölö, Kämppä Nuuksiossa Urjantörmä

Jäsenhakemus »

Töölön Siniset ry

Poikalippukunta

Töölönkatu 34 (porttikonki)

Jäsenhakemus »

Töölön Tähystäjät ry

Tyttölippukunta

Esterinpolku 2

Jäsenhakemus »

Töölön Tähystäjät ry

Tyttölippukunta

Topeliuksenkatu 27

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Kaivomäki 9

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Porarinkatu 7 B

Jäsenhakemus »

Vantaan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Koivikkorinne 6

Jäsenhakemus »

Vantaan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Kivivuorentie 10 A

Jäsenhakemus »

Vantaan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Lehtikummuntie 2

Jäsenhakemus »

Vartiovuoren Pojat ry

Poikalippukunta

Kiviportintie 5

Vartiokylä, Puotila

Jäsenhakemus »

Vartiovuoren Tytöt ry

Tyttölippukunta

Kiviportintie 5

Jäsenhakemus »

Viestitytöt ry

Tyttölippukunta

Jalavatie 6 B

Jäsenhakemus »

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

viherkallionkuja 5

Jäsenhakemus »

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

Rajamännynkuja 8

Jäsenhakemus »

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Tuulimyllyntie 3 D

Jäsenhakemus »

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Vouti Björnramin kuja 3

Jäsenhakemus »

Vuoren Valppaat ry

Yhteislippukunta

Porintie 3

Jäsenhakemus »

Vuorenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Palosuontie 4

Jäsenhakemus »

Vuosaaren Vesipääskyt ry

Yhteislippukunta

Isonvillasaarentie 1

Jäsenhakemus »

Vuosaaren Vesipääskyt ry

Yhteislippukunta

Isonvillasaarentie 1

Jäsenhakemus »

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hyppivien Kaktusten Veljeskunta
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Ipanat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tölkkilaamat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Lumikot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Lumipandat
Kokoonnutaan leikkipuisto Salpausselässsä
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Partioninjat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Kissaeläimet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Pandat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
PÖLISEVÄTpulut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain
pölisevätPULUT
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain

Aviapartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hippiäiset
Ryhmä siirtyi tarpojiksi tammikuussa 2018, tytöt jäivä Hippiäisiksi, pojat Liejukanoiksi. Ryhmän vartionjohtajia toivat Sara ja Suvi.
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Kivitaskut
Kivistaskut siirtyivät tarpojiksi elokuussa 2018, ryhmän vartionjohtajina toimivat Emmi ja Silja.
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Kottaraiset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Liejukanat
Ryhmä siirtyi tarpojiksi tammikuussa 2018. Ent. Hippiäisten ja Pohjantikkojen pojat.
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Punatulkut
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Viiksitimalit
2002-2003 syntyneet pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Mustarastaat
Syksyllä 2017 aloittava v. 2010 syntyneet sudenpennut.
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Peipot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Sinisorsat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Västäräkit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Pääskyt
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Emut
Ent. Sinitiaiset ja Haahkat tytöt, hetken aikaa nimellä Helmipöllöt. Luotsi: Riikka
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19:00-20.30
Viikoittain
Tunturipöllöt
Samoajaryhmä, lippukunnan vanhin ryhmä. Entinen Lirot, uusi nimi.
Samoajat (15-17 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain

Erämetsot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
2006-2007 pojat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
2006-2007 pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
2004-2006 tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
2009-2010 tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
2008 pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19.30
Viikoittain
2007-2008 tytöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
2009-2010 tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Kaikki johtajaikäiset, eli 14/15v+
Aikuiset
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)

Espoon Leppäversot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Metsänorpat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Spagetti Squad
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Villit Villagerit
Tarpojat (12-14 v)
Maantiekiitäjät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Uudet sudarit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Kettugäng
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Lentävät laamat
Seikkailijat (10-11 v)

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Mangustit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain

Fisut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kolme pientä apinaa
Aavekärsäkuningas 15.1.2017 saakka, vaihdettu Merisieneksi 15.1.2017 kokouksessa, vaihdettu Kolmeksi pieneksi apinaksi 15.12.2019
Vaeltajat (18-22 v)
Delfiini
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Seeprahai
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Kulta-ahven
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Vuokkokala
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Kulta-Muikku
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Muovipullo
Samoajat (15-17 v)
To
klo 17:30-20:00
Viikoittain
Fisujen perhepartio
Perhepartio

Haagan Eräveikot ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
tarpojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tarpojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Sopulit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
2. seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
3. vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pokemonit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Haagan Sirkut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Vohvelieläimet
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Kilpikonnat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Liito-oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Partioperunat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Äksdee
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17-18.30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Kumiankat
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Haukkavuoren Haltiat ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kultamansikat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Liftarit
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pistepirkot
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Viemärikirahvit
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Ketut S2019
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Kaksikielinen ryhmä (suomi ja englanti)
Sudenpennut (7-9 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.15-18.45
Viikoittain
Sudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Kissajätskit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Superlaamat
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Ankka
Ryhmä on 2001-syntyneille tytöille suunnattu
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Nachokikit
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 16.30-18.00
Viikoittain

Helsingin Erä-Leijonat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Samoajavaeltajisto
Vaeltajat (18-22 v)
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19-20.30
Joka toinen viikko
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19-20
Viikoittain
2006 ja 2005 syntyneet tytöt ja pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Palaneet vaahtokarkit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Päheet Kävyt (SK)
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
2008-2007 syntyneet tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Mönkivät reppupullat
2009-2008 syntyneet tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain

Helsingin Erä-Majavat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merimajavat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kultakalat
Liity Kultakalojen huoltajien Whatsapp-ryhmään: https://chat.whatsapp.com/KDyTgvVLiRNJV0hsRpHFFt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Sudenpentulauma 2012 syntyneille partiolaisille Liity huoltajien whatsapp-ryhmään: https://chat.whatsapp.com/H0sMuWpmj0N40hZ56HBRLq
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Merirosvot
Ryhmän huoltajien whatsapp-ryhmä: https://chat.whatsapp.com/GWIgSKwmC2qA9byG6cF9K8
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Delfiinit
Liity huoltajien whatsapp-ryhmään: https://chat.whatsapp.com/CAkRr10QgfdBZFISMHr1Ld
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.45-19.25
Viikoittain
Hapanmursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Sinivalaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17-18.30
Viikoittain
Hemaisevat majut
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Joka toinen viikko

Helsingin Eräkaverit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merimakkarat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.15-19.45
Viikoittain
Tupsuhirvet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.30-20.30
Viikoittain
Haisunäädät
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.30
Joka toinen viikko
Oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ilvekset
Seikkailijat (10-11 v)
Pe
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Helmipöllöt - Perhepartio
Perhepartio

Helsingin Hakatytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hattivatit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Kananugetit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 16.15-17.45
Viikoittain
Mammutit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Oravat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Possut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Lentävät Lehmät
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.15-19.45
Viikoittain

Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Haukat
Lyhdyt 2018-2019, sitä ennen Roihulauma, Apina ja Hattivatit yhdistyivät syksyllä 2018
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ryhmä aloittaa ja lopettaa kokoukset sisäpihalta
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17-18
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 15.00-16.30
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 17-18.30
Viikoittain

Helsingin Kotkat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Nörttinallet
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 1700-1800
Yksisarviset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19-20
Örkkivartio
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Pohjantähti
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 1745-1845
Viikoittain
Nakkipartio
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain

Helsingin Merilokit – Helsinki Seagulls ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merikiiturit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Solmupoijut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Tiikerinpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kulta-ankeriaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-19.45
Viikoittain

Helsingin Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hukat
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Kärpät
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Naalit
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Karhunpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Myyränpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Oravanpojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Hippiäiset
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Näädät
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain

Helsingin Versoveikot ja -siskot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kalliokotkat
Sudenpennut (7-9 v)
Savupöllöt
Sudenpennut (7-9 v)

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hippiäiset
Vaeltajat (18-22 v)
Mutanttininjat
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 19-20
Viikoittain
Liejukanat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Hehku
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Hiillos
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Kaaos
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Kohellus
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Pihaus
2. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pihistys
2. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Taifuuni
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Tyrsky
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
Kampelat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Muikut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Piikkihait
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Guavat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18-19:30
Kerran kuukaudessa
Lehmähaijkarat
Samoajat (15-17 v)
Nakkelit
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain

Huipunvaltaajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Oravat
Viikottaiset kokoontumiset Huipunvaltaajien kololla Malminkartanon Piianpuiston Rengin yläkerrassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain

Huuhkajaportin Vartijat

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tunturipöllöt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Viirupöllöt
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Partiopöllöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Pöllöset
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Sarvipöllöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Lehtopöllöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Pöllöparlamentti
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Su
klo 17.00-20.30
Joka toinen viikko

Ilmapartiolippukunta Malmin Tuulenkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Turbiinipelikaanit
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Dakotat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Pilvisiivet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Lumioravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Tuulenpallot
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Tuulihaukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pommikotkat
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.00-21.00
Viikoittain
Liito-oravat
Perhepartio

Ilvesveikot ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Jääkarhu
Vaeltajat (18-22 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Karhu
Tarpojat (12-14 v)
Pe
klo 16:30-18:00
Viikoittain
Kärppä
Uusi tarpojavartio jatkaa Kotkista syksyllä 2012 aloittaneiden 2005 syntyneiden poikien partiota. Kotkat toimi putkiparvena mutta 2005 ikäluokka muodostui isoksi: 11-12 poikaa siirtymävaiheessa seikkailijoihin. Parvi jaettiin kahteen seikkailijavartioon Lumikkoon ja Sus(h)iin syksystä 2015. Seikkailijavartiot toimivat kaksi vuotta erillään ja syksyn 2017 yhdessä. Tammi-helmikuussa 2018 siirtymä tarpojiin ja pojille uudet vetäjät. Tarpojiin siirtyviä poikia kahdeksan. Vartion nimeksi tuli Kärppä. Syksyllä saimme uuden jäsenen ja ryhmämme koko muuttui yhdeksäksi. TAPANI
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Kyyt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Lepakot
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18:00
Viikoittain
Susi (ent. Haukat)
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17-18
Joka toinen viikko

JärviHaukat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Karikukot
Vaeltajat (18-22 v)
Pe
klo 19:00-21:00
Joka toinen viikko
Merikotkat
Vaeltajat (18-22 v)
Pe
klo 19:00-21:00
Tarvittaessa
Mundut
Vaeltajat (18-22 v)
Pe
klo 19:00-21:00
Joka toinen viikko
Feeniksit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Huuhkajat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Keräkurmitsat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:30-21:00
Viikoittain
Kiljuhanhet
Tarpojat (12-14 v)
Pe
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Mandariinisorsat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Pyrstötiaiset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19.30
Viikoittain
Jänkäkurpat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Naurulokit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Pingviinit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Tunturipöllöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Flamingot
Samoajat (15-17 v)
Pe
klo 18.00-20:00
Joka toinen viikko
Pikkutikat
Samoajat (15-17 v)
Pe
klo 18:00-20:00
Joka toinen viikko

Jeanne d’Arc ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ketut
Synt. 2005 & 2006
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Kärpät
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Possut
Synt. 2007
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tigers
06- ja 05- syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Jääkarhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Haukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Leijonat
2008 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Johtajat
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Samoajat
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Joka toinen viikko

Jokihiset ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Mursut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Portugalinsotalaiva
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Merihevoset
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Saukonpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Tiikerihylkeet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain

Kaivokselan Delfiinit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
LOHIKÄÄRMEET
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.45-20
Viikoittain
ILVEKSET
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.45-19.00
Viikoittain
KYYHKYSET
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
KAURIIT
Seikkailijat (10-11 v)
RAUSKUT
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.45-20
Viikoittain
Seikkailijapojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:45-20:00
Viikoittain

Käpytytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Alpakat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Norpat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Pesukarhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kurret
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pöllöt
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain

Kara-Karhut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Naali
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Siili
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Revot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Sopulit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Ahma
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Lumikko
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Näätä
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
VJN
Samoajat (15-17 v)

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Laamat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 20:00-21:00
Viikoittain
Niilin Hanhet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Phipsa Phossut
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Sissit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 20:00-21:00
Viikoittain
Ugat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 20:00-21:00
Viikoittain
Haukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Kipinät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Leijonat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Pikkuhukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Brawljonnet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Erkit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Lumikot
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Merikotkat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Pussirotat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Samoajat
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 20:00-21:00
Viikoittain
Tuholaiset
Perhepartio
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain

Kartanopartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Metsänvartijat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Tarvittaessa
Villit sudet
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.15
Viikoittain
Fiksutkissat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19.15
Metsän ketut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.45
Viikoittain
Hymyilevät lohet
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Seikkailutiikerit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Kaskenpolttajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Järjenjättiläiset
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
MeriMeetvurstit
Tarpojat (12-14 v)
Haukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-18:45
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Karhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 13:30-15:00
Viikoittain
Sudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Kotkat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:30-19.00
Viikoittain
Supikoirat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Pakastetut Barbababat (PaBa)
Samoajat (15-17 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain

Kaskipartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Härdelli
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Delfiinisarviset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Massikeisarit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Muffelit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pesusienet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.30-19
Viikoittain
Velen Pokot
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Yksisarviset
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Katajanokan Karhunkaatajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Norpat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Puput
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Haisunäädät
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Kärpät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Hiiret
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.15-19.30
Viikoittain
Jänikset
Samoajat (15-17 v)

Kauka-Kuutit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vaeltajat 2019-20
Vaeltajat (18-22 v)
Su
klo 11:00-12:00
Kerran kuukaudessa
Gucci gang
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Vegenakit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Pikachut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Pro Haukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Supermursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Kökkelin kauhut
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain

Kelotytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Paulalehmät (-06)
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pirkan perunat (-07)
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.15
Viikoittain
Tallentava kameravalvonta (-05)
Tarpojat (12-14 v)
Pe
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Keulivat kaulimet (-12)
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Lehmähillot (-11)
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pikku possut (-10)
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Pinkit sateenkaariyksisarvisponit (-09)
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Uloskäyntivarkaat (-08)
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain

Kelovartijat ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Leiriloimut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pingviinit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Kilon Kipinät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Korppi
Tarpojat (12-14 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Metso
Tarpojat (12-14 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Ahvenet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Joutsenet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Karhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Kotka
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 16:00-17:30
Viikoittain
Kurki
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17-18:30
Viikoittain
Riekko
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Sotka
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Tiira
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain

Kirisiskot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Juustokakut
2013 aloittaneet eli 2006 syntyneet. Jatkoa vuosien 2013–2016 tupsukorvat-sudenpentulaumalle. Seikkailijoita 2016–2018 ja tarpojia 2018–2021.
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Mustikkapuput
2019 tarpojaikäkauteen siirtynyt Mustikkapuput-ryhmä, 2007 syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Karvatassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Tupsukorvat
Vuonna 2019 aloittavat sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Herkkupandat
Vuonna 2018 aloittaneet seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Supersopulit
2019 aloittaneet seikkailijat, jatkoa Tupsukorvat (2016–2019) -sudenpentulaumalle
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tuliset trangiat
Lumipöllöt (2004 syntyneet) ja Suklaahiiret (2005 syntyneet) yhdistyivät vuoden 2019 alussa Tulisiksi trangioiksi. Tarpojia 2019 asti, samoajia 2019–
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Tarvittaessa

Kivenlahden Piilevät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Nieminorsut
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Joka toinen viikko
Purjehtivat merinorsut
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Vesituulimyllyt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Planktonit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Pomppivat merimarsut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 19.15-20.45
Viikoittain
Simpukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Vesivuohet
Ryhmässä on tilaa
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Kontutytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Krebamursut
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tarpovat Tytsyt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tikrugang
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Univalaat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Ketunpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Tupsukorvat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Vauhtimursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18.30
Viikoittain
Yökukkujat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
!
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Hottiwatit
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Korson Honkapartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Itiootit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Ninjadonitsit
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Bambukudat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Helmipöllöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Pandat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Susilauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Astronallet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Coca Colat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Liekkiperunat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Maastoperunat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Jesarit
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19:00-20:00
Joka toinen viikko
Neliapilat
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19:00-20:00
Joka toinen viikko

Korven Koukkaajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
2005 tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Posse sedät
Tim Lehto lopettanut johtajana. / 23.9.2019, HS.
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
¯_(?)_/¯
Vuonna 2006-2007 syntyneet tytöt. Entinen Minionininjat-seikkailijaryhmä, jota johtivat Julia ja Stella. Siirtyivät tarpojiksi syksyllä 2018. /TA 25.10.2018 Johtajatilanne muuttunut, poistin johtajista Ellan ja Suvin. / HS 23.9.2019.
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Koukkaavat ketut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Meritiikerimajavat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
2008 syntyneet Poistettu Stella johtajista. / 23.9.2019, HS.
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Lentävät lehmät
2009 sudenpennut Muutettu ikäkausi seikkailijoiksi. Aiemmat johtajat Jemina Härkälä, Riikka Laurila, Jenni Heloaho. / 23.9.2019, HS. Entinen nimi Metsä-Pikachut vaihtui syksy 2019, uusi nimi Lentävät lehmät. / 23.9.2019, HS.
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:00-19:15
Viikoittain
2002 (2003) pojat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18:00-21:00
Viikoittain
Sluibat
Entinen Glittersorsat ja Pinkit Pantterit yhdistettynä.
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19.30-20:30
Viikoittain

Koskenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merikilpikonna
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Kivinilkat
2012 syntyneet lapset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Vesiliskot
2010 ja 2011 syntyneiden ryhmä
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kissakala
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:15-19:15
Viikoittain
2008-2009 syntyneiden tyttöjen ja poikien ryhmä
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18:00
Viikoittain

Koudat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
06 tarpojat
s. 2006
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.30-21.00
Viikoittain
07 tarpojapojat - Frogolahko
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
07 tarpojatytöt - Menninkäiset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
HUNKS
s.2005
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.30-21.00
Viikoittain
Sudenpennut Mosa - Ahmat
sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Sudenpennut Venho - Kärpät
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Sudenpennut Venho - Puukot
sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
08 seikkailijapojat - Skutsigäng
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
08 seikkailijatytöt - Nachoapinat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
09 Seikkailijatytöt Mosa - Hullut Kanat
Luotsi Sasi Arponen
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
09 seikkailijat, venho - Pomppupallot
Luotsi Sanni Uosukainen
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
10-seikkailijat - sekaryhmä
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Tarvittaessa

Kuksat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
KoiranPaahtajat
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 19.00-21.00
Viikoittain
Pallokanat
Vaeltajat (18-22 v)
Ma
klo 19.30-21.00
Tarvittaessa
Ekopridelevyt
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Kovat Pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Paremmat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Pöppöset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Siljan Eläintarha
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20:30
Viikoittain
Vaaleansiniset Valaat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19-20
Viikoittain
Jäiset Kirveet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Pasan Puupaketit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pedot
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tuliset Kotkat tytöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
KellariMörköMursuRyhmä
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Partiohaukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
SuperTutit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Kultajaskat
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Mursumanulit
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19-20
Viikoittain
Pinkit Super Possut
Samoajat (15-17 v)
To
klo 20.00-21.00
Viikoittain