Partio on maailman paras harrastus!

Partion paikallisyhdistystä kutsutaan lippukunnaksi. Lippukuntia on yksi tai useampi kussakin kaupunginosassa. Pääset helpoimmin tutustumaan partiotoimintaan, kun otat yhteyttä lähilippukuntaasi.

Sudenpentu, seikkailija, samoaja? Eri-ikäiset lapset ja nuoret toimivat eri partioryhmissä. Lisätietoa ikäkausista löydät sivulta Tätä on partio.

Alla olevasta kartasta löydät pääkaupunkiseudun lippukunnat toiminta-alueineen. Klikkaamalla lippukunnan nimeä pääset vierailemaan lippukunnan nettisivuilla ja liittymislinkistä voit jättää jäsenhakemuksen kyseiseen paikallisyhdistykseen.

Hae postinumerolla:

Espoon Leppäversot ry

Yhteislippukunta

Matinkatu 22

Jäsenhakemus »

Espoon Leppäversot ry

Yhteislippukunta

Matinkatu 22

Jäsenhakemus »

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Muuralanpiha 3

Jäsenhakemus »

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Muuralanpiha 3

Jäsenhakemus »

Hakasiskot ry

Tyttölippukunta

Opintie 1

Jäsenhakemus »

Hakasiskot ry

Tyttölippukunta

Opintie 1

Jäsenhakemus »

Haukkavuoren Haltiat ry

Tyttölippukunta

Hannuksenkuja 4 A 41

Jäsenhakemus »

Haukkavuoren Haltiat ry

Tyttölippukunta

Hannuksenkuja 4 A 41

Jäsenhakemus »

JärviHaukat ry

Yhteislippukunta

Heiniemenpolku 1

Jäsenhakemus »

JärviHaukat ry

Yhteislippukunta

Heiniemenpolku 1

Jäsenhakemus »

Kara-Karhut ry

Yhteislippukunta

Karakalliontie 14

Jäsenhakemus »

Kara-Karhut ry

Yhteislippukunta

Karakalliontie 14

Jäsenhakemus »

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Brinkinmäentie 1

Seikkailijajoukkueet kokoontuvat Saunalahden nuorisotilalla, sudenpentulaumat Saunalahden koululla.

Jäsenhakemus »

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Brinkinmäentie 1

Seikkailijajoukkueet kokoontuvat Saunalahden nuorisotilalla, sudenpentulaumat Saunalahden koululla.

Jäsenhakemus »

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Meripoiju 3D, kerhotila

Jäsenhakemus »

Kaskenpolttajat ry

Yhteislippukunta

Mäntytie 27

Jäsenhakemus »

Kaskenpolttajat ry

Yhteislippukunta

Mäntytie 27

Jäsenhakemus »

Kauka-Kuutit ry

Yhteislippukunta

Hansatie 2 B

Jäsenhakemus »

Kauka-Kuutit ry

Yhteislippukunta

Hansatie 2 B

Jäsenhakemus »

Kelotytöt ry

Tyttölippukunta

Kirkkopolku 6

Tapiola

Jäsenhakemus »

Kelotytöt ry

Tyttölippukunta

Kirkkopolku 6

Tapiola

Jäsenhakemus »

Kelovartijat ry

Poikalippukunta

Kirkkopolku 6

Tapiola

Jäsenhakemus »

Kelovartijat ry

Poikalippukunta

Kirkkopolku 6

Tapiola

Jäsenhakemus »

Kilon Kipinät ry

Yhteislippukunta

Puistomäki 3

Jäsenhakemus »

Kilon Kipinät ry

Yhteislippukunta

Puistomäki 3

Jäsenhakemus »

Kivenlahden Piilevät ry

Yhteislippukunta

Kivenlahdenkatu 6 F

Jäsenhakemus »

Kivenlahden Piilevät ry

Yhteislippukunta

Kivenlahdenkatu 6 F

Jäsenhakemus »

Laajalahden Eräveikot ry

Yhteislippukunta

Kirvuntie 18 C-D kerhotila

Jäsenhakemus »

Laajalahden Eräveikot ry

Yhteislippukunta

Kirvuntie 18 C-D kerhotila

Jäsenhakemus »

Leppäpirkot ry

Tyttölippukunta

Haukiverkko 6-8

Jäsenhakemus »

Leppäpirkot ry

Tyttölippukunta

Haukiverkko 6-8

Jäsenhakemus »

Leppävaaran Korvenkävijät ry

Yhteislippukunta

Veräjäkallionkatu 2

Jäsenhakemus »

Lounapartio ry

Poikalippukunta

Soukankuja 3

Soukka

Jäsenhakemus »

Lounapartio ry

Poikalippukunta

Soukankuja 3

Soukka

Jäsenhakemus »

Mankkaan Eräsudet ry

Yhteislippukunta

Vanhan-Mankkaan kuja 2 C

Jäsenhakemus »

Mankkaan Eräsudet ry

Yhteislippukunta

Vanhan-Mankkaan kuja 2 C

Jäsenhakemus »

Mastonvartijat ry

Nöykkiönlaaksontie 11 as 9

Jäsenhakemus »

Merimetsot ry

Yhteislippukunta

Matinkatu 10

Jäsenhakemus »

Merimetsot ry

Yhteislippukunta

Matinkatu 10

Jäsenhakemus »

Mesikämmenet ry

Yhteislippukunta

Soukanrantatie 74

Soukanniemi. Ei postia. Postit osoitteeseen: Arri Niemenmaa, Päivänkehräntie 1 F, 02210 Espoo

Jäsenhakemus »

Mesikämmenet ry

Yhteislippukunta

Soukanrantatie 74

Soukanniemi. Ei postia. Postit osoitteeseen: Arri Niemenmaa, Päivänkehräntie 1 F, 02210 Espoo

Jäsenhakemus »

Niipperin Nuolihaukat ry

Yhteislippukunta

Yläjuoksun kerhotila

Niipperi, Pohjois-Espoo

Jäsenhakemus »

Niipperin Nuolihaukat ry

Yhteislippukunta

Yläjuoksun kerhotila

Niipperi, Pohjois-Espoo

Jäsenhakemus »

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Brobackantie 1-3

Nupurin kappelin kellarin kokoontumistila

Jäsenhakemus »

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Brobackantie 1-3

Nupurin kappelin kellarin kokoontumistila

Jäsenhakemus »

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Brobackantie 1-3

Nupurin partiokolo

Jäsenhakemus »

Olarin Eräkotkat ry

Sammalkalliontie 5

Niittykumpu

Jäsenhakemus »

Olarin Eräkotkat ry

Sammalkalliontie 5

Niittykumpu

Jäsenhakemus »

Olarinmäen Samoojat ry

Yhteislippukunta

Kuusikallionkuja 4 D

Jäsenhakemus »

Olarinmäen Samoojat ry

Yhteislippukunta

Kuusikallionkuja 4 D

Jäsenhakemus »

Otavaeltajat ry

Jämeräntaival 11 I

Jäsenhakemus »

Otavaeltajat ry

Jämeräntaival 11 I

Jäsenhakemus »

Pohjois-Espoon Kalahaukat ry

Yhteislippukunta

Hiirisuontie 1

Jäsenhakemus »

Pohjois-Espoon Kalahaukat ry

Yhteislippukunta

Hiirisuontie 1

Jäsenhakemus »

Susivuoren Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Miekka 2 F

Jäsenhakemus »

Susivuoren Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Miekka 2 F

Jäsenhakemus »

Suvelan Samoojat ry

Yhteislippukunta

Kirstinmäki 6

Jäsenhakemus »

Suvelan Samoojat ry

Yhteislippukunta

Kirstinmäki 6

Jäsenhakemus »

Tapiolan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Opintie 2

Pohjois-Tapiola, Tapiola

Jäsenhakemus »

Tapiolan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Opintie 2

Pohjois-Tapiola, Tapiola

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Palokaivontie 5/Unohduksenpolku

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Palokaivontie 5/Unohduksenpolku

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Porarinkatu 7 B

Jäsenhakemus »

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

viherkallionkuja 5

Jäsenhakemus »

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

viherkallionkuja 5

Jäsenhakemus »

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

Rajamännynkuja 8

Jäsenhakemus »

Espoon Leppäversot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Espoon Leppäversot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Maantiekiitäjät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Kärpästen herrat
Seikkailijat (10-11 v)
Nimettömät
Seikkailijat (10-11 v)
Saimaannorpat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Uusi ryhmä
Seikkailijat (10-11 v)

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Espoon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain

Hakasiskot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Hakasiskot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat

Haukkavuoren Haltiat ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Haukkavuoren Haltiat ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Liftarit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Natchokikit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Viemärikirahvit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Ketut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Sudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Kultamansikat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Superlaamat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Superpähkinät
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Ankka
Ryhmä on 2001-syntyneille tytöille suunnattu
Samoajat (15-17 v)
To
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Miässiivoojat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 19.30-21.00
Viikoittain

JärviHaukat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

JärviHaukat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Vartio on täynnä, eikä uusia vartiolaisia enää oteta.
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.15-19.45
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Feniksit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Huuhkajat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Keräkurmitsat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.15-18.45
Viikoittain
Kiljuhanhet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Kotkat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 1830-20
Viikoittain
Mandariinisorsat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Kara-Karhut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Kara-Karhut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:45-20.15
Viikoittain
Naali
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Pesukarhu
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Revot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Sopulit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Ahma
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Ilves
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Näätä
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
VJN
Samoajat (15-17 v)

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Karhunvartijat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vaeltajat
Vaeltajat (18-22 v)
Ma
klo 20.00-21.00
Tarvittaessa
Kunniavieraat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Menninkäiset
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Sissit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Team Ahma
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Haukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kadonneet Pojat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kipinät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Leijonat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Pikkuhukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
07
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Bulbasaurit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Muumit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Myyrät
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Virkeät verokarhut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Team Absolut
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 20.00-21.00
Viikoittain
Perhepartio
Aikuiset
Ti
klo 17.00-18.00
Tarvittaessa

Kaskenpolttajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Kaskenpolttajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
VaeltajatKapo
Vaeltajat (18-22 v)
To
klo 19.00-20.30
Joka toinen viikko
Järjenjättiläiset
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Pakastetut Barbababat (PaBa)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Haukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.45
Viikoittain
Karhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 13:30-15:00
Viikoittain
Leijonat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Kotkat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Ninjat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Yliluonnolliset
Samoajat (15-17 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain

Kauka-Kuutit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Kauka-Kuutit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Puskajormat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19-20
Viikoittain
Sohva Squad
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19-20
Viikoittain
Pokemonit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
Sudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Illuminati eläimet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Karkkikarhut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Partiodominot
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Törpöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-19.30
Viikoittain

Kelotytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Kelotytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kemulit (03)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Matoranskikset (04)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.45-20.15
Viikoittain
Tulisalamat (-05)
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Kiitävät haukat (-08)
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Pesukarhut (-07)
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Uteliaat karhut (-09 ja -10)
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Seikkailevat Pokemonit (-06)
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Kelovartijat ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Kelovartijat ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Leiriloimut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pingviinit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Kilon Kipinät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Kilon Kipinät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Korppi
Tarpojat (12-14 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Metso
Tarpojat (12-14 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Ahvenet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Joutsenet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Karhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Kotka
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:30-20
Viikoittain
Kurki
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17-18:30
Viikoittain
Riekko
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain

Kivenlahden Piilevät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Kivenlahden Piilevät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vesifokkaeläimet + Karkailevat Katkapavut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Vesivuohet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Pomppivat merimarsut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Simpukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Imurinorsut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Purjehtivat merinorsut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Laajalahden Eräveikot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Laajalahden Eräveikot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hemmot
2014-2015 7. luokkalaiset
Tarpojat (12-14 v)
Vaahtokarkkiyksisarvisprinsessat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Koiranpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Leijonat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Bakteerit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Puustivohvelit
Seikkailijat (10-11 v)
Roskisrotat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:30-19:30
Viikoittain
9. luokkalaiset
Samoajat (15-17 v)
To
klo 19:00-20:30
Joka toinen viikko
Isot Ilkimykset
Samoajat (15-17 v)
To
klo 21:00-22:00
Viikoittain

Leppäpirkot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Leppäpirkot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Sudenpennut (7-9 v)
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Menninkäiset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain

Leppävaaran Korvenkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Leppävaaran Korvenkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kisavartio
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Joka toinen viikko
Palikkalampaat
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 17:30-18:45
Viikoittain
Zombisudet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Lohikäärmeentassut
Syksyn 2017 toiminta alkaa ma 21.8. kello 18.00 Kanervalla
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Susi
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 16.45-18.00
Viikoittain
Talitintit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ketut
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.45-19.00
Viikoittain
Leikkisät oravat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain

Lounapartio ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Lounapartio ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vaeltajat (18-22 v)
Pe
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Ankeriaat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Risumiehet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Ilveksenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19,30
Viikoittain
Kotkanpoikaset
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Ketut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Hirvi
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Karhunkaatajat
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Villit Sonnit
Samoajat (15-17 v)
Pe
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Mankkaan Eräsudet ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Mankkaan Eräsudet ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hyvä Laitos
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 20-21
Vompatit
Vaeltajat (18-22 v)
To
klo 20-21
Viikoittain
Harmaakarhut
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19-20
Viikoittain
Puuppelit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20
Viikoittain
Saigat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Ilvekset
Ryhmänjohtaja: Alex Virtanen ja Tapani Aho
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17-18
Viikoittain
Koira
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Puumat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 19-20
Viikoittain
Uusi sudenpentulauma 2-2017 / Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Lumikot
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17-18
Viikoittain
Naalit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Nallekarkit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
Sudet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Istuvat alpakat
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 20-21
Viikoittain
Viiriäiset
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 20-21

Mastonvartijat ry

Jäsenhakemus »

Mastonvartijat ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Mastofantit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20
Viikoittain
Minifoonit
Mahtuu mukaan uusia tyttöjä, vuosimallia 2004!
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.30-19
Viikoittain
Pyromaanit
Mahtuu mukaan uusia poikia, vuosimallia 2003!
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Taivaan lahnat
Mahtuu mukaan uusia poikia, vuosimallia 2004!
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20
Viikoittain
Tulikäärmeet
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Hylkeet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19.30
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19.30
Viikoittain
Karhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.45-19.15
Viikoittain
Kotkat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-19
Viikoittain
Sisiliskot
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Sudet
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-19
Viikoittain
Ketut
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19
Viikoittain
Naalit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19
Viikoittain
Super-Kurret
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18-19.30
Viikoittain
Foonit
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 20-21
Viikoittain
Positive
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.30-21
Viikoittain
Smak
Samoajat (15-17 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain

Merimetsot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Merimetsot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ankeriaat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Mastonnostajat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Räpylät
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.30-19:00
Viikoittain
Pienet Merimursut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pienet Meritähdet
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Pikku Potkurit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17-18
Viikoittain
Pikku Purjehtijat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Aallot
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Hait
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Mikki Hiiret merihädässä
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Smurffit meritähdet
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Mesikämmenet ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Mesikämmenet ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain

Muuttolinnut ry

Jäsenhakemus »

Muuttolinnut ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Rekkakuskit
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19-20.30
Viikoittain
Kanahaukat '09
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Peipot (= 2010 syntyneet)
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Merikotkat '06_'07
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-19.30
Roope Ankat ja Joutsenet
Samoajat (15-17 v)

Niipperin Nuolihaukat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Niipperin Nuolihaukat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Pantterit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Pöllö-Madot
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Sonnit
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Karhunpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ketunpojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Pesukarhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Tsunamit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Vaahtohait
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:00-19:30
Viikoittain

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Nuuksion Eräkarhut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hemmopuumat
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 19:15-21:00
Tarvittaessa
Jaguaarit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Rillirouskut
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19:30-21:00
Viikoittain
SuMu
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Kirput
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Lumikot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Myyrät
Sudenpennut (7-9 v)
Ketut
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Maaoravat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:00-19:15
Viikoittain
MarinolMorsot
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Rillihaukat
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19:30-21:00
Viikoittain

Olarin Eräkotkat ry

Jäsenhakemus »

Olarin Eräkotkat ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Karhukopla
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:45-19:15
Viikoittain
Cubs - OEK/WE
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 15:30-16:30
Viikoittain
Metsäsudet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.15
Viikoittain
Suurpellon Laumasudet
Kokoonnumme Suurpellossa Kennossa
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.15
Viikoittain
Adventurers - OEK/WE
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 16:45-17:45
Viikoittain
Kotkaryhmä
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:30-18:30
Viikoittain

Olarinmäen Samoojat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Olarinmäen Samoojat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
PannuPekonit
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Pullasorsat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Tuhon Näkkileivät
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Tunturisopulit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Megasusilauma
Sudenpennut (7-9 v)
Pikkuagentit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Rohkeat Lumileopardit
Tammikuun 2016 lauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19:00
Viikoittain
Soivat pikachut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Tammikuun 2018 lauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Metsän Valtiaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Vuoristoketut
-07 syntyneet seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Kumiankka-armeija
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 20-21:30
Viikoittain

Otavaeltajat ry

Jäsenhakemus »

Otavaeltajat ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Pyöriäiset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-19
Viikoittain
Haukka
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Liito-oravat
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Papusiilit
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19-20.30
Viikoittain

Pitkäjärven Vaeltajat ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Haukat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Mursut
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Tappajakanat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Villimarsut
Tarpojat (12-14 v)
Pe
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Vompatit
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Haisulit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Lepakot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Pandat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pikachut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Rotta-Haukat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Uudet poikasheikkaajat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Uudet tyttösheikkaajat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain

Pohjois-Espoon Kalahaukat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Pohjois-Espoon Kalahaukat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Erigeeperit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Ugasiilit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.15
Viikoittain
Visabest
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Puuskupuh
Ehkä on luontosi rehti Puuskupuh, sinuun aina voi luottaa, ei malttisi petä ja aherrus sulle vain silkkaa iloa tuottaa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Korpinkynsi
Kenties viisas Korpinkynsi on koti sun alttiin mielen. Siellä älykkäät ja terävät oppii yhdessä taikuuden kielen.
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
PuskaApinat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18-19:15
Viikoittain
Rohkelikko
Ehkä kuulut Rohkelikkoon, jos sydämmes urhoollinen on, on sinulla ritarin uskallus ja olet kumman peloton.
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain

Susivuoren Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Susivuoren Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merikotkat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Kotkaverkko
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Tulikotkat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Suvelan Samoojat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Suvelan Samoojat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
6.-7.-luokkalaisille tytöille ja pojille tarkoitettu ryhmä
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
1.-3. luokkalaisille tytöille ja pojille tarkoitettu ryhmä
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
4.-5.-luokkalaisille tytöille ja pojille tarkoitettu ryhmä
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain

Tapiolan Eräpojat ry

Jäsenhakemus »

Tapiolan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Tapiolan Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:45-19:15
Viikoittain
Siilit
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kotkat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:15-19:15
Viikoittain
Liito-oravat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Ketut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Mursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Sudet
Samoajat (15-17 v)
Tarpojat (12-14 v)

Teepakki

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Vaaran Vaeltajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Eräherneet
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-19.00
Tarvittaessa
Haukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Mustat kotkat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Revontulet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Superkukot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tiikeri Lepakot
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17-18
Karva Opelit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kokolihawürsti
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Metsäpeurat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Muurahaiset
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Puolukat
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Super laamat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Terminaattoriponit
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Yksisarviset
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.00
Viikoittain

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Viherlaakson Peurat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Antiporo
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Beira
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Pampa
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Vapiti
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Bambit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 16.40-17.30
Viikoittain
Mazamat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Oribit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Barasinga
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tamengi
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain