Partio on maailman paras harrastus!

Partion paikallisyhdistystä kutsutaan lippukunnaksi. Lippukuntia on yksi tai useampi kussakin kaupunginosassa. Pääset helpoimmin tutustumaan partiotoimintaan, kun otat yhteyttä lähilippukuntaasi.

Sudenpentu, seikkailija, samoaja? Eri-ikäiset lapset ja nuoret toimivat eri partioryhmissä. Lisätietoa ikäkausista löydät sivulta Tätä on partio.

Alla olevasta kartasta löydät pääkaupunkiseudun lippukunnat toiminta-alueineen. Klikkaamalla lippukunnan nimeä pääset vierailemaan lippukunnan nettisivuilla ja liittymislinkistä voit jättää jäsenhakemuksen kyseiseen paikallisyhdistykseen.

Hae postinumerolla:

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Jakomäenpolku 7

Jäsenhakemus »

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Liusketie 1

Jäsenhakemus »

Fisut ry

Yhteislippukunta

Pääskylänkatu 3

Jäsenhakemus »

Haagan Eräveikot ry

Poikalippukunta

Haagan Pappilantie 2 A

Etelä-Haagassa, Huopalahden juna-aseman vieressä, vinosti vastapäätä Suosirrien koloa

Jäsenhakemus »

Haagan Sirkut ry

Yhteislippukunta

Ohjaajantie 3

Pohjois-Haaga

Jäsenhakemus »

Helsingin Erä-Leijonat ry

Yhteislippukunta

Säterinportti 3 E

Käynti Palsamipolun puolelta.

Jäsenhakemus »

Helsingin Erä-Majavat ry

Yhteislippukunta

Perhonkatu 3

Jäsenhakemus »

Helsingin Eräkaverit ry

Yhteislippukunta

Hiihtomäentie 20 B

Herttoniemessä. Kolo sijaitsee B-rapun kellarissa. Rapun oven vieressä summeri, jossa lukee kerhotila.

Jäsenhakemus »

Helsingin Hakatytöt ry

Tyttölippukunta

Snellmaninkatu 2 H 17

Kruununhaka, Kämppä Kirkkonummella Långvik

Jäsenhakemus »

Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt ry

Yhteislippukunta

Korkeavuorenkatu 10 C

Kellarikerros

Jäsenhakemus »

Helsingin Kotkat ry

Yhteislippukunta

Saariselänkuja 1 E

Jäsenhakemus »

Helsingin Sinihaukat ry

Poikalippukunta

Hallituskatu 7

Jäsenhakemus »

Helsingin Siniset

Yhteislippukunta

Rudolfintie 21

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Runeberginkatu 40

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Töölönkatu 34

Töölön Sinisten kolo

Jäsenhakemus »

Huipunvaltaajat ry

Yhteislippukunta

Piianpolku 7

Malminkartano

Jäsenhakemus »

Ilmapartiolippukunta Malmin Tuulenkävijät ry

Yhteislippukunta

Helsinki-Malmin lentoasema, rak. 15

Lippukunta kokoontuu Suomen Ilmailuliiton talossa, joka on vaalea rakennus tien vasemmalla puolella heti Malmin lentokentän sisääntuloportin jälkeen

Jäsenhakemus »

Ilvesveikot ry

Poikalippukunta

Mechelininkatu 49

Jäsenhakemus »

Jeanne d’Arc ry

Yhteislippukunta

Kokkokalliontie 3 E 168

Jäsenhakemus »

Käpytytöt ry

Tyttölippukunta

Väinölänkatu 11 G

Jäsenhakemus »

Katajanokan Karhunkaatajat ry

Yhteislippukunta

Luotsikatu 18

Jäsenhakemus »

Kirisiskot ry

Tyttölippukunta

Tiilipolku 6

Samoissa tiloissa toimii myös veljeslippukunta Mustat Veljet

Jäsenhakemus »

Kontutytöt ry

Porttikuja 6

Kontula

Jäsenhakemus »

Korven Koukkaajat ry

Yhteislippukunta

Tehtaankatu 23

Jäsenhakemus »

Koudat ry

Yhteislippukunta

Veljestentie 6

7-9-vuotiaiden ryhmiin runsaasti jonoa.

Jäsenhakemus »

Koudat ry

Yhteislippukunta

Tenavatie 4

7-9-vuotiaiden ryhmiin runsaasti jonoa.

Jäsenhakemus »

Kuksat ry

Yhteislippukunta

Metsolantie 14

Käpylä

Jäsenhakemus »

Kulman Kiertäjät ry

Yhteislippukunta

Hämeentie 125

Jäsenhakemus »

Kulman Kiertäjät ry

Yhteislippukunta

Sammatintie 5

Paavalin kirkon remontti on valmistunut ja olemme muuttaneet takaisin alakololle.

Jäsenhakemus »

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Tupavuori 1, varasto 21

Jäsenhakemus »

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Svinhufvudintie 6

Jäsenhakemus »

Kurkisuon Rusakot ry

Yhteislippukunta

Keinulaudantie 7 C, väestönsuoja

Jäsenhakemus »

Laajasalon Siniset ry

Yhteislippukunta

Kirkkosalmentie 2 C

Jäsenhakemus »

Lauttapartio ry

Myllykallionrinne 1 D, II-krs.

Jäsenhakemus »

Lauttasaaren Luotsitytöt ry

Tyttölippukunta

Myllykallionrinne 1 B, 2. krs

Jäsenhakemus »

Lauttasaaren Luotsitytöt ry

Tyttölippukunta

Myllykallionrinne 1 D, 2.krs

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Hietakummuntie 16

Malmi

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Pallomäentie 3

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Jousimiehentie 4 F

Siltamäki, Suutarila, Töyrynummi

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Seulastentie 11

Siltamäki, Suutarila, Töyrynummi

Jäsenhakemus »

Mustat Veljet ry

Poikalippukunta

Tiilipolku 6

Munkkiniemi

Jäsenhakemus »

Oulunkylän Käskynhaltijat ry

Yhteislippukunta

Mäkitorpantie 32

Jäsenhakemus »

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Gustav Pauligin katu 6

Jäsenhakemus »

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Meri-Rastilantie 30-32

Meri-Rastila, Kallahti, Aurinkolahti

Jäsenhakemus »

Saharan Sissit ry

Yhteislippukunta

Santahaminantie 8 B kellaritilat

Jäsenhakemus »

Siniritarit ry

Tenholantie 15

Ruskeasuo

Jäsenhakemus »

Sinivuoren Soihdut ry

Yhteislippukunta

Hietakummuntie 16

Jäsenhakemus »

Suosirrit ry

Tyttölippukunta

Haagan Pappilantie 2 D

Jäsenhakemus »

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Kanneltie 4

Kannelmäki, Maununneva, Hakuninmaa

Jäsenhakemus »

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Vetelintie 5

Kannelmäki, Maununneva, Hakuninmaa

Jäsenhakemus »

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Tammisalontie 4

Tammisalo, Kämppä Sipoon Östersundomissa

Jäsenhakemus »

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Tammisalon kirkko

Jäsenhakemus »

Toimen Tytöt ry

Tyttölippukunta

Hämeentie 125

Jäsenhakemus »

Töölön Nuotioveikot ry

Pihlajatie 27

Töölö, Kämppä Nuuksiossa Urjantörmä

Jäsenhakemus »

Töölön Siniset ry

Poikalippukunta

Töölönkatu 34 (porttikonki)

Jäsenhakemus »

Vartiovuoren Pojat ry

Poikalippukunta

Kiviportintie 5

Vartiokylä, Puotila

Jäsenhakemus »

Vartiovuoren Tytöt ry

Tyttölippukunta

Kiviportintie 5

Jäsenhakemus »

Viestitytöt ry

Tyttölippukunta

Jalavatie 6 B

Jäsenhakemus »

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Tuulimyllyntie 3 D

Jäsenhakemus »

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Vouti Björnramin kuja 3

Jäsenhakemus »

Viipurin Metsänkävijät ry

Poikalippukunta

Karistimentie 1 C

Jäsenhakemus »

Vuokot ry

Yhteislippukunta

Petaksentie 2-4

Jäsenhakemus »

Vuoren Valppaat ry

Yhteislippukunta

Porintie 3

Jäsenhakemus »

Vuorenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Palosuontie 4

Jäsenhakemus »

Vuosaaren Vesipääskyt ry

Yhteislippukunta

Isonvillasaarentie 1

Jäsenhakemus »

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hyppivien Kaktusten Veljeskunta
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Ipanat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Tölkkilaamat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Lumikot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Lumipandat
Kokoonnutaan leikkipuisto Salpausselässsä
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Mahtavat Picachut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Kissaeläimet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Mahtavat Raichut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Pandat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain

Fisut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Delfiini
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Seeprahai
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Kulta-ahven
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Muikku
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Merisieni
Aavekärsäkuningas 15.1.2017 saakka (vaihdettu Merisieneksi 15.1.2017 kokouksessa).
Samoajat (15-17 v)

Haagan Eräveikot ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Tarpojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.30-19.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.45-18.45
Viikoittain
Pokemonit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Sopulit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
1. seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Pe
klo 18.00-19.00
Viikoittain
2. vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
2. vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Haagan Sirkut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kumiankat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Liito-oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Vohvelieläimet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20
Viikoittain
Äksdee
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17-18.30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Helsingin Erä-Leijonat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vaeltajat
Vaeltajat (18-22 v)
Ti
klo 19-20.30
Tarvittaessa
2006 ja 2005 syntyneet tytöt ja pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Superpähkinät
Sudenpennut 2010-2011
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19-20
Viikoittain
2008-2007 syntyneet tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Mönkivät reppupullat
2009-2008 syntyneet tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain

Helsingin Erä-Majavat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Surströmming
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Delfiinit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.45-19.25
Viikoittain
Kultakalat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Merirosvot
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Mursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Sinivalaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 16.30-17.45
Viikoittain
Hemaisevat majut
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Joka toinen viikko

Helsingin Eräkaverit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tupsuhirvet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Haisunäädät
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ilvekset
Seikkailijat (10-11 v)
Pe
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Karhut
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.15-19.45
Viikoittain

Helsingin Hakatytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hattivatit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Lentävät Lehmät
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.15-19.45
Viikoittain
Mammutit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Kauriit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 16.30-18.00
Viikoittain

Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Lyhdyt
Roihulauma, Apina ja Hattivatit yhdistyivät syksyllä 2018
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 15.00-16.30
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 17-18.30
Viikoittain

Helsingin Kotkat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ruokasota
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19-20
Viikoittain
Yksisarviset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19-20
Örkkivartio
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 1730-1830
Viikoittain
Apinat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 1700-1800
Ketut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Nörttinallet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 1800-1930
Pohjantähti
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 1745-1845
Viikoittain
Nakkipartio
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain

Helsingin Merilokit – Helsinki Seagulls ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merikiiturit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Solmupoijut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Tiikerinpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kulta-ankeriaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-19.45
Viikoittain

Helsingin Metsänkävijät ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hukat
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Kärpät
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Naalit
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Karhunpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Myyränpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Oravanpojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Näädät
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Supikoirat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain

Helsingin Siniset

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat

Helsingin Versoveikot ja -siskot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Savupöllöt
Sudenpennut (7-9 v)

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hippiäiset
Vaeltajat (18-22 v)
Mutanttininjat
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 19-20
Viikoittain
Rantakanat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Töyhtöhyypät
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Hehku
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Hiillos
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19
Viikoittain
Pihaus
1. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pihistys
1. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Kampelat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Muikut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Sillihait
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Guavat
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18-19:30
Joka toinen viikko
Nakkelit
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain

Huipunvaltaajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Alienit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20
Viikoittain
Oravat
Viikottaiset kokoontumiset Huipunvaltaajien kololla Malminkartanon Piianpuiston Rengin yläkerrassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain

Ilmapartiolippukunta Malmin Tuulenkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Turbiinipelikaanit
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Dakotat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Lumioravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Tuulihaukat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pilvisiivet
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Tuulenpallot
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Pommikotkat
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.00-21.00
Viikoittain
Perhepartio
Aikuiset
Vaeltajat (18-22 v)

Ilvesveikot ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kärppä
Uusi tarpojavartio jatkaa Kotkista syksyllä 2012 aloittaneiden 2005 syntyneiden poikien partiota. Kotkat toimi putkiparvena mutta 2005 ikäluokka muodostui isoksi: 11-12 poikaa siirtymävaiheessa seikkailijoihin. Parvi jaettiin kahteen seikkailijavartioon Lumikkoon ja Sus(h)iin syksystä 2015. Seikkailijavartiot toimivat kaksi vuotta erillään ja syksyn 2017 yhdessä. Tammi-helmikuussa 2018 siirtymä tarpojiin ja pojille uudet vetäjät. Tarpojiin siirtyviä poikia kahdeksan. Vartion nimeksi tuli Kärppä. Syksyllä saimme uuden jäsenen ja ryhmämme koko muuttui yhdeksäksi. TAPANI
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Liito-orava
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kotkat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Lepakot
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18:00
Viikoittain
Karhu
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Jääkarhu
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Virtahepo
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
To
klo 17.00-18.30
Tarvittaessa

Jeanne d’Arc ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ketut
Synt. 2005 & 2006
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Tigers
06- ja 05- syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Jääkarhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Spooky Penguins
Viittomakielinen ryhmä
Sudenpennut (7-9 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 15-16
Viikoittain
Apinat
2008 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Lohikäärmeet
Synt. 2007
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Samoajat
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Joka toinen viikko

Käpytytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Alpakat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Pesukarhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kurret
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Norpat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Pöllöt
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain

Katajanokan Karhunkaatajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Norpat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Puput
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Haisunäädät
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kärpät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Hiiret
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.15-19.30
Viikoittain
Jänikset
Samoajat (15-17 v)
Majavat
Samoajat (15-17 v)

Kirisiskot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Juustokakut
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tuliset trangiat
Lumipöllöt (2004 syntyneet) ja Suklaahiiret (2005 syntyneet) yhdistyivät vuoden 2019 alussa Tulisiksi trangioiksi.
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Karvatassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-18:30
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Tupsukorvat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Herkkupandat
Vuonna 2018 aloittaneet seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Mustikkapuput
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20:00
Viikoittain

Kontutytöt ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Krebamursut
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pallerot
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Univalaat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Ketunpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Pinkit Pingviinit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Tupsukorvat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Karkit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Vauhtimursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18.30
Viikoittain
!
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Hottiwatit
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Korven Koukkaajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
2005 tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-19.30
Viikoittain
¯_(?)_/¯
Vuonna 2006-2007 syntyneet tytöt. Entinen Minionininjat-seikkailijaryhmä, jota johtivat Julia ja Stella. Siirtyivät tarpojiksi syksyllä 2018. /TA 25.10.2018
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Meritiikerimajavat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Metsä-Pikachut
2009 sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
2008 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Pikkumöröt
Pikkumöröt nykyään itsenään hengailevia. Eli Katariina ei enää johda, mutta Kuksaan ei voi tallentaa ryhmää ilman johtajaa, joten tässä nyt vielä Katariina "johtajana". /TA 24.10.2018
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 17.00-19.00
Joka toinen viikko
2002 (2003) pojat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.00-20.00
Joka toinen viikko
Sluibat
Entinen Glittersorsat ja Pinkit Pantterit yhdistettynä.
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19.30-20:30
Viikoittain

Koudat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Cupcakes/Poikatarpojat 2005
s. 2005
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
s.2004
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Lentävät Tuntemattomat Asiat
s.2005
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Muuntaminen edustajat / Tarpojapojat -06
s. 2006
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Tarpojatytöt -06
s. 2006
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Punaketut Sudenpennut Mosa
sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Zuutzaat Sudenpennut Venho
sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Nachoapinat, seikkailijatytöt 08
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Seikkailijapojat 2007
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Seikkailijapojat 2008
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Seikkailijatytöt 2007
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Kuksat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
KoiranPaahtajat
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 19.00-21.00
Viikoittain
Pallokanat
Vaeltajat (18-22 v)
Ma
klo 19.30-21.00
Tarvittaessa
Kultajaskat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Mursumanulit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19-20
Viikoittain
Paremmat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Pinkit Super Possut
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 20.00-21.00
Viikoittain
Siljan Eläintarha
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20:30
Viikoittain
Super-Pikkutikut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Possut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Mystiset Nappulat
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Partiohaukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
SuperTutit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Tuntemattomat Nugetit Kaloreiden Kesken Nugut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Vaaleansiniset Valaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19-20
Viikoittain

Kulman Kiertäjät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kävynnakertajat Arabia
Ryhmä kokoontuu Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:00-18.00
Viikoittain
Pikkuhaukat Arabia
Ryhmä kokoontuu Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Saukot
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Apinat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:30-18:45
Viikoittain
Pullasorsat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Vesimyyrät Arabia
Kokoontuminen Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:45-19:00
Viikoittain
Ankat
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.15-20.15
Viikoittain
Taikaponit
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Kerran kuukaudessa

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
1v tarpojatytöt (Villit Vesimadot)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Karvaiset Meduusat (1v ta pojat)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 16:45-18:15
Viikoittain
Maneetit
Tarpojat (12-14 v)
Merikeijut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Merisaukot
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:00-19:30
Hauskat Hait
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18-19:30
Viikoittain
Hurjat Valkohait (1lk sudarit)
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.15
Viikoittain
Mustat mureenat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Pelastavat Delfiinit (3-luokkal.)
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Söpöt Sillihait
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
PurevatPiraijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Sairaannopeet Saimaannorpat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:00-18:30
Viikoittain
VauhtiMursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 16.00-17.30
Viikoittain
Vesihiidet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain

Kurkisuon Rusakot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat, kevät 2019
6-luokkalaiset pojat ja tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Kotkat (kolkkaparvi, kevät 2019)
1–2-luokkalaiset pojat ja tytöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Leopardigekot (kolkkaparvi, kevät 2019)
2–3-luokkalaiset pojat ja tytöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.30-19.30
Viikoittain
X-mursut (seikkailijat, kevät 2019)
4–5-luokkalaiset pojat ja tytöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
JN
Yli 15-vuotiaiden toiminnasta lisätiedot lippukunnanjohtajalta.
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Samoajat, kevät 2019
8-luokkalaiset pojat
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19.00-20.00
Viikoittain

Laajasalon Siniset ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Big Chungus
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Koirahullut
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Kerran kuukaudessa
Yksisarviset
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Koirakaverit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Revontulet
Ryhmä on täynnä. Jonotuspaikkoja voi tiedustella silja.rajala@partio.fi
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tähdenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Pinkit pörröpallot
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Yösudet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Lauttasaaren Luotsitytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Naalit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Teltankaatajat (Oy)
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Pelastustassut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Suklaatassut
Kokoontuminen kaudella 2017-2018 Lauttasaaren kirkolla kerhohuoneessa 14 (B-ovi, 2. kerros)
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Supertassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Ketut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:45-20:15
Viikoittain
Pöllöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Warttuneet Supet
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Seka 2004
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Tytöt 2006
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Tytöt 2005
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Pojat 2005-2006
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Seka 2009
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Seka 2010
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Seka 2009
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Merenpennut
Sekalauma 2010-2011
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.15-18.45
Viikoittain
Pojat 2007-2008
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Pojat 2007-2008
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Pandat
Pojat 2008-2009
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tytöt 2007-2008
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.30-19
Viikoittain
Villit Mangustit
Tytot 2008-2009
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Mustat Veljet ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Selviytyjät
Ryhmä toimi partiovuoden 2017–18 yhdessä Vuoren Valppaiden tarpojien kanssa
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Aarnikopla
2010 syntyneet eli 2017 aloittaneet sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Melonimiehet
2009 syntyneet eli 2016 aloittaneet sudenpennut, ryhmä oli aluksi nimellä Salamat.
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Pingviinit
2006 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Seikkailijasudet
2007 syntyneet seikkailijat, sudenpentuina ryhmän nimi oli Oravaleijonakobrat Osa bisnesteletappien putkivartiota
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18:30
Viikoittain
Tuplajuustot (mv seikkailijoiden putkivartio)
Putkivartio: 2008 syntyneet eli 2018 seikkailijana aloittaneet (sudenpentuaikana lauman nimi oli Lumileopardit, johtaja Leo Norilo); 2007 syntyneet eli 2017 seikkailijana aloittaneet (sudenpentuaikana lauman nimi oli Oravaleijonakobrat, johtaja Kiki Lagerroos)
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:30-19:00
Viikoittain
RV
Aloittanut toimintansa aiemmin kuin 2015, aloitusaika ei tiedossa
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Tarvittaessa

Oulunkylän Käskynhaltijat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Lentävät Lehmät
Haamumörrikät (Johtajat Janita ja Otto) ja Lentävät Lehmät yhdistyivät helmikuussa 2018.
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19-20.30
Viikoittain
Moiksut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Esimerkki
Tämä on esimerkki ryhmä, jossa voi harjoitella Kuksan käyttöä.
Sudenpennut (7-9 v)
Pe
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Salaperäiset Saukot
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Suden Teltat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Viidakkotiikerit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:15-19.30
Viikoittain
Yön Hiipparit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.15
Viikoittain
Hemulit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Muumit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19:30
Viikoittain
SaaksTähänPiirtää
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
Sademetsän gebardit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Omat Sukat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Uudet samoajat eli Washirika wazuri
Samoajat (15-17 v)

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Lauran lapsoset
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Viemäriankat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Avaruuspapanat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Laamat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Muumien entinen nimi on Saturnukset.
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Tähtijengi
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Ulisevat Muulit
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Saharan Sissit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
2008 Hattivatit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19-20.15
Viikoittain

Sinivuoren Soihdut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Sinisorsat
Kevätkauden luotsina toimii Niina Penttinen
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Pikkuleijonat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Metsäketut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Panssaripähkinät
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-19.30
Viikoittain

Sipoonkorven Haltiat ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vaeltajat 2016
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Ti
klo 19:15-20:45
Tarvittaessa
Merihirvet
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20:30
Viikoittain
Meriporot
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Poroset
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18-19:30
Viikoittain
Käpyryövärit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:45-19:00
Viikoittain
Hobitit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.15
Viikoittain
Samoajat 2017
Samoajat (15-17 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain

Suomenlinnan Merisudet ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Popot
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Delfiinit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17-18
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Laamat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.15-19.30
Viikoittain

Suosirrit ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Perunaporkkanayksisarvissinivalassimarusina
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19-20.15
Viikoittain
Karkit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.15
Viikoittain
Ketunpoikaset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17-18
Viikoittain
Lentävät pulleropallerot
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18-19.30
Viikoittain
Möhkösarviset
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Dragonflies
Vaeltajat (18-22 v)
Ti
klo 18:00-20:00
Viikoittain
Elukat
Vaeltajat (18-22 v)
Ti
klo 16:30-18:00
Viikoittain
Bambit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Metsäkanat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.45-20.15
Viikoittain
Paarmat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Huuhkajat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.45
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:15-18:30
Viikoittain
Joutsenet
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.30-19:00
Viikoittain
Kanahaukat
Sekajoukkue
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Pikku Supikoirat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19.30
Viikoittain
Hirvikärpäset
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Lumikot
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Oravat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Mustat Sudet
Aikuiset

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kim-Jalmarit
Tarpojat (12-14 v)
SDS-Page
Tarpojat (12-14 v)
Ketunpoikaset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19.30
Viikoittain
Tanssivat apinat
Sudenpennut (7-9 v)
Taraxat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Team Orava
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19.30
Viikoittain
Vaaleanpunaiset pantterit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18-19.30
Viikoittain
Alpakat
Seikkailijat (10-11 v)
Kumiankat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19.30
Viikoittain
Siniset Pantterit
Seikkailijat (10-11 v)

Toimen Tytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hirvet
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.00-17.30
Viikoittain
Kurjet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain

Töölön Nuotioveikot ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kontiot
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 1830-1930
Viikoittain

Töölön Siniset ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
ApínaKäärmeet
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Hehku
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Hiillos
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19
Viikoittain
Pihaus
1. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pihistys
1. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Hauet
1. Seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
2. Vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Sudet
3. Vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Töölön Tähystäjät ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Norppa
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Ketut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Paatsaman sinisiivet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:15-18:15
Viikoittain
Pallokala
Ryhmään on integroitu sokea partiolainen. Suoritamme partio-ohjelman mukaista ohjelmaa, jossa tämä on huomioitu. Lisäksi suoritamme tarpojien aktiviteettien rinnalla sudenpentuaktiviteetteja, koska toiminnassa on mukana sudenpentuja
Sudenpennut (7-9 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Sinitiaiset
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Rastaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain

Vartiovuoren Pojat ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kotkat
2005 syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Oravat
2004 syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Rotat
2006 syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Ketut
2010 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Myyrät
2009 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Porot
2011 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Sopulit
2009 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Sudet
2010 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Kuikat
2007 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Piisamit
2008 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Vartiovuoren Tytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hermeliinit
2004 syntyneille tytöille tarkoitettu tarpojaryhmä. Kokousaika on tiistaisin klo 19:30-21:00. Ryhmänjohtajina toimivat Saga Åberg ja Julia Leivo-Lemström.
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:30-21
Viikoittain
Ilvekset
2005 syntyneille tytöille tarkoitettu tarpojaryhmä. Kokousaika on keskiviikkoisin 19:30-21:00. Ryhmänjohtajina toimivat Viivi Holamo ja Siiri Vappula.
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19:30-21:00
Viikoittain
Metsähiiret
2005 ja 2006 syntyneille tytöille tarkoitettu tarpojaryhmä. Kokousaika on tiistaisin klo 17-18:30. Ryhmänjohtajina toimivat Alma Järvi, Sini Lyhykäinen ja Roosa Repka.
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Lahnat
2010 syntyneille tytöille tarkoitettu sudenpentulauma. Kokousaika on maanantaisin klo 17:30-18:30. Ryhmänjohtajina toimivat Hanna Laine ja Anniina Pusa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Lohet
2010 syntyneille tytöille tarkoitettu sudenpentulauma. Kokousaika on maanantaisin klo 18:30-19:30. Ryhmänjohtajina toimivat Annika Ijäs ja Neea Kettunen
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Merihevoset
2011 syntyneille tytöille tarkoitettu syksyllä 2018 aloittava sudenpentulauma. Kokousaika on keskiviikkoisin klo 18:30-19:30. Ryhmänjohtajina toimivat Lotta Pakarinen ja Hanna Rinta-aho sekä johtajaharjoittelija Viena Niskala
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Silakat
2009 syntyneille tytöille tarkoitettu sudenpentulauma. Kokousaika on torstaisin klo 17:30-18:30. Ryhmänjohtajina toimivat Erika Hyvärinen, Nette Laine ja Nora Saarinen.
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Laiskiaiset
2008 syntyneille tytöille tarkoitettu syksyllä 2018 aloittava seikkailijaryhmä. Kokousaika on keskiviikkoisin klo 17:00-18:30. Ryhmänjohtajina toimivat Emilia Hukkanen, Viivi Rainio ja johtajaharjoittelijana Emilia Jääskeläinen
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Supikoirat
2007 syntyneille tytöille tarkoitettu seikkailijaryhmä. Kokousaika on torstaisin klo 18:30-20:00. Ryhmänjohtajina toimivat Fanny Kyrönaho ja Karoliina Koski
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:30-20:00
Viikoittain

Viestitytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Möröt -05
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19
Viikoittain
Nasut -05
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.15-19.45
Viikoittain
Pandat 1 -06
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:30-19:45
Viikoittain
Pandat 2 -06
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:30-20:45
Viikoittain
Delfiinit -09
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17-18
Viikoittain
Tähdet -10
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Yövalvojat-11
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Lentävät lampaat -07
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 15.45-17.05
Viikoittain
Suklaapuput -08
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17-18.30
Viikoittain
Viiksekkäät Hemulit -07
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 16.50-18.15
Viikoittain
Pöllöt -02
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.30-21
Viikoittain

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vapitit
Vartio kokoontuu Myllypurossa
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Vedenkorennot
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Vihtaveikot
Vartio kokoontuu Myllypurossa
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Viralliset Virukset
Vartio kokoontuu Myllypurossa
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Varpuset
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Velhokalat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Vesikauriit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Viirupöllöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Villikoirat
Lauma kokoontuu Myllypurossa
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Vadelmavuohet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Viidakkokissat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Viikingit
Kokoukset pidetää Viikissä ulkona
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 16.30-18.00
Viikoittain
Vohvelivelhot
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:45-20:15
Viikoittain
Västäräkit
Joukkue kokoontuu Myllypurossa
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Vuokot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Lentävä Ananas
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Lentävä laama
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
MööMuu
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20
Iloiset Pantterit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Tunturipöllöt
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Babedibabedipaa
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
NallePuhin Hunajapurkit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Mugen Puchi Puchi
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 18:30-20:00

Vuoren Valppaat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Selviytyjät
Ryhmä toimi partiovuoden 2017–18 yhdessä Vuoren Valppaiden tarpojien kanssa
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
The Höylät
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20
Viikoittain
Lumitassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Simpsonit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18-19
Tulipallot
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Siivouskomero
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
SuperSipulit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Säilykekurkut
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Johtajat
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Ke
klo 19-21
Joka toinen viikko
Sudet
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Tunturipöllöt
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 17-19
Viikoittain
Perhepartio
Aikuiset

Vuorenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Pienet Perunamiehet
2006 syntyneet tytöt ja pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Reissaajat
2006 syntyneet tytöt ja pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Tiikeriarmeija
2005 syntyneet tytöt ja pojat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Kissansulat
2010-syntyneet tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:00-18:00
Metsäkotkat
2009 syntyneet tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Pakilan Soturiketut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
PomppuMursut
2007 syntyneet tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:30
Viikoittain

Vuosaaren Vesipääskyt ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kilpikonnat
2005-syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Murot
2004-syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19:30
Viikoittain
Kuukkelit
2009-syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Kuutit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Delfiinit
2006-syntyneet tytöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Ketut
2007-syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Kuikat
2008 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Porot
2006-syntyneet pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Skutsigäng
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.00-20.00
Joka toinen viikko