Partio on maailman paras harrastus!

Partion paikallisyhdistystä kutsutaan lippukunnaksi. Lippukuntia on yksi tai useampi kussakin kaupunginosassa. Pääset helpoimmin tutustumaan partiotoimintaan, kun otat yhteyttä lähilippukuntaasi.

Sudenpentu, seikkailija, samoaja? Eri-ikäiset lapset ja nuoret toimivat eri partioryhmissä. Lisätietoa ikäkausista löydät sivulta Tätä on partio.

Alla olevasta kartasta löydät pääkaupunkiseudun lippukunnat toiminta-alueineen. Klikkaamalla lippukunnan nimeä pääset vierailemaan lippukunnan nettisivuilla ja liittymislinkistä voit jättää jäsenhakemuksen kyseiseen paikallisyhdistykseen.

Hae postinumerolla:

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Jakomäki

Jäsenhakemus »

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Liusketie 1

Jäsenhakemus »

Fisut ry

Yhteislippukunta

Pääskylänkatu 3

Jäsenhakemus »

Haagan Eräveikot ry

Poikalippukunta

Haagan Pappilantie 2 A

Etelä-Haagassa, Huopalahden juna-aseman vieressä, vinosti vastapäätä Suosirrien koloa

Jäsenhakemus »

Haagan Sirkut ry

Yhteislippukunta

Ohjaajantie 3

Pohjois-Haaga

Jäsenhakemus »

Helsingin Erä-Leijonat ry

Yhteislippukunta

Säterinportti 3 E

Käynti Palsamipolun puolelta.

Jäsenhakemus »

Helsingin Erä-Majavat ry

Yhteislippukunta

Perhonkatu 3

Jäsenhakemus »

Helsingin Eräkaverit ry

Yhteislippukunta

Hiihtomäentie 20 B

Herttoniemessä. Kolo sijaitsee B-rapun kellarissa. Rapun oven vieressä summeri, jossa lukee kerhotila.

Jäsenhakemus »

Helsingin Hakatytöt ry

Tyttölippukunta

Snellmaninkatu 2 H 17

Kruununhaka, Kämppä Kirkkonummella Långvik

Jäsenhakemus »

Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt ry

Yhteislippukunta

Korkeavuorenkatu 10 C

Kellarikerros

Jäsenhakemus »

Helsingin Kotkat ry

Yhteislippukunta

Saariselänkuja 1 E

Jäsenhakemus »

Helsingin Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Ruusutarhantie 2

Jäsenhakemus »

Helsingin Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Ansaritie 2-4

Jäsenhakemus »

Helsingin Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Koroistentie 4 F

Jäsenhakemus »

Helsingin Sinihaukat ry

Poikalippukunta

Hallituskatu 7

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Runeberginkatu 40

Jäsenhakemus »

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Töölönkatu 34

Töölön Sinisten kolo

Jäsenhakemus »

Huipunvaltaajat ry

Yhteislippukunta

Piianpolku 7

Malminkartano

Jäsenhakemus »

Ilmapartiolippukunta Malmin Tuulenkävijät ry

Yhteislippukunta

Helsinki-Malmin lentoasema, rak. 15

Lippukunta kokoontuu Suomen Ilmailuliiton talossa, joka on vaalea rakennus tien vasemmalla puolella heti Malmin lentokentän sisääntuloportin jälkeen

Jäsenhakemus »

Ilvesveikot ry

Poikalippukunta

Mechelininkatu 49

Jäsenhakemus »

Jeanne d’Arc ry

Yhteislippukunta

Kokkokalliontie 3 E 168

Jäsenhakemus »

Käpytytöt ry

Tyttölippukunta

Väinölänkatu 11 G

Jäsenhakemus »

Kaskipartio ry

Yhteislippukunta

Välitalontie 71

Jäsenhakemus »

Katajanokan Karhunkaatajat ry

Yhteislippukunta

Luotsikatu 18

Jäsenhakemus »

Kirisiskot ry

Tyttölippukunta

Tiilipolku 6

Samoissa tiloissa toimii myös veljeslippukunta Mustat Veljet

Jäsenhakemus »

Kontutytöt ry

Tyttölippukunta

Porttikuja 6

Kontula

Jäsenhakemus »

Korven Koukkaajat ry

Yhteislippukunta

Tehtaankatu 23

Jäsenhakemus »

Koudat ry

Yhteislippukunta

Veljestentie 6

7-9-vuotiaiden ryhmiin runsaasti jonoa.

Jäsenhakemus »

Koudat ry

Yhteislippukunta

Tenavatie 4

7-9-vuotiaiden ryhmiin runsaasti jonoa.

Jäsenhakemus »

Kuksat ry

Yhteislippukunta

Metsolantie 14

Käpylä

Jäsenhakemus »

Kulman Kiertäjät ry

Yhteislippukunta

Hämeentie 125

Jäsenhakemus »

Kulman Kiertäjät ry

Yhteislippukunta

Sammatintie 5

Paavalin kirkon remontti on valmistunut ja olemme muuttaneet takaisin alakololle.

Jäsenhakemus »

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Tupavuori 1, varasto 21

Jäsenhakemus »

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Svinhufvudintie 6

Jäsenhakemus »

Kurkisuon Rusakot ry

Yhteislippukunta

Nallitie 8D, kerhohuone

Jäsenhakemus »

Laajasalon Siniset ry

Yhteislippukunta

Kirkkosalmentie 2 C

Jäsenhakemus »

Lauttapartio ry

Myllykallionrinne 1 D, II-krs.

Jäsenhakemus »

Lauttasaaren Luotsitytöt ry

Tyttölippukunta

Myllykallionrinne 1 D

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Pallomäentie 3

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Jousimiehentie 4 F

Siltamäki, Suutarila, Töyrynummi

Jäsenhakemus »

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Seulastentie 11

Siltamäki, Suutarila, Töyrynummi

Jäsenhakemus »

Mustat Veljet ry

Poikalippukunta

Tiilipolku 6

Munkkiniemi

Jäsenhakemus »

Navigatores ry

Yhteislippukunta

Vattuniemen puistotie 1

Lippukunnan koulutusaluksen kotisatamana toimii HSK Lauttasaaressa. Lippukunta on pursiseuran jäsen.

Jäsenhakemus »

Navigatores ry

Yhteislippukunta

Papinpöydänkuja 2

Jäsenhakemus »

Oulunkylän Käskynhaltijat ry

Yhteislippukunta

Mäkitorpantie 32

Jäsenhakemus »

Partiolippukunta Vuokot ry

Yhteislippukunta

Suursuontie 8

Jäsenhakemus »

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Gustav Pauligin katu 6

Jäsenhakemus »

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Meri-Rastilantie 30-32

Meri-Rastila, Kallahti, Aurinkolahti

Jäsenhakemus »

Siniritarit ry

Tenholantie 15

Ruskeasuo

Jäsenhakemus »

Sinivuoren Soihdut ry

Yhteislippukunta

Hietakummuntie 16

Jäsenhakemus »

Suosirrit ry

Tyttölippukunta

Haagan Pappilantie 2 D

Jäsenhakemus »

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Kanneltie 4

Kannelmäki, Maununneva, Hakuninmaa

Jäsenhakemus »

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Vetelintie 5

Kannelmäki, Maununneva, Hakuninmaa

Jäsenhakemus »

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Tammisalontie 4

Tammisalo, Kämppä Sipoon Östersundomissa

Jäsenhakemus »

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Tammisalon kirkko

Jäsenhakemus »

Toimen Tytöt ry

Tyttölippukunta

Hämeentie 125

Jäsenhakemus »

Töölön Nuotioveikot ry

Pihlajatie 27

Töölö, Kämppä Nuuksiossa Urjantörmä

Jäsenhakemus »

Töölön Siniset ry

Poikalippukunta

Töölönkatu 34 (porttikonki)

Jäsenhakemus »

Töölön Tähystäjät ry

Tyttölippukunta

Esterinpolku 2

Jäsenhakemus »

Töölön Tähystäjät ry

Tyttölippukunta

Topeliuksenkatu 27

Jäsenhakemus »

Vartiovuoren Pojat ry

Poikalippukunta

Kiviportintie 5

Vartiokylä, Puotila

Jäsenhakemus »

Vartiovuoren Tytöt ry

Tyttölippukunta

Kiviportintie 5

Jäsenhakemus »

Viestitytöt ry

Tyttölippukunta

Jalavatie 6 B

Jäsenhakemus »

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Tuulimyllyntie 3 D

Jäsenhakemus »

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Vouti Björnramin kuja 3

Jäsenhakemus »

Vuoren Valppaat ry

Yhteislippukunta

Porintie 3

Jäsenhakemus »

Vuorenhaltiat ry

Yhteislippukunta

Palosuontie 4

Jäsenhakemus »

Vuosaaren Vesipääskyt ry

Yhteislippukunta

Isonvillasaarentie 1

Jäsenhakemus »

Vuosaaren Vesipääskyt ry

Yhteislippukunta

Isonvillasaarentie 1

Jäsenhakemus »

Aarnivalkeat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hyppivien Kaktusten Veljeskunta
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Ipanat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tölkkilaamat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Lumikot
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Lumipandat
Kokoonnutaan leikkipuisto Salpausselässsä
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Partioninjat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Kissaeläimet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Pandat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
PÖLISEVÄTpulut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain
pölisevätPULUT
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain

Fisut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kolme pientä apinaa
Aavekärsäkuningas 15.1.2017 saakka, vaihdettu Merisieneksi 15.1.2017 kokouksessa, vaihdettu Kolmeksi pieneksi apinaksi 15.12.2019
Vaeltajat (18-22 v)
Delfiini
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Seeprahai
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Kulta-ahven
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Vuokkokala
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Kulta-Muikku
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Muovipullo
Samoajat (15-17 v)
To
klo 17:30-20:00
Viikoittain
Fisujen perhepartio
Perhepartio

Haagan Eräveikot ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
tarpojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tarpojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Sopulit
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
2. seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
3. vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pokemonit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Haagan Sirkut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Vohvelieläimet
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Kilpikonnat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Liito-oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Partioperunat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Äksdee
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17-18.30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Kumiankat
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Helsingin Erä-Leijonat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Samoajavaeltajisto
Vaeltajat (18-22 v)
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19-20.30
Joka toinen viikko
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19-20
Viikoittain
2006 ja 2005 syntyneet tytöt ja pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Palaneet vaahtokarkit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Päheet Kävyt (SK)
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
2008-2007 syntyneet tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Mönkivät reppupullat
2009-2008 syntyneet tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain

Helsingin Erä-Majavat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merimajavat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kultakalat
Liity Kultakalojen huoltajien Whatsapp-ryhmään: https://chat.whatsapp.com/KDyTgvVLiRNJV0hsRpHFFt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Sudenpentulauma 2012 syntyneille partiolaisille Liity huoltajien whatsapp-ryhmään: https://chat.whatsapp.com/H0sMuWpmj0N40hZ56HBRLq
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Merirosvot
Ryhmän huoltajien whatsapp-ryhmä: https://chat.whatsapp.com/GWIgSKwmC2qA9byG6cF9K8
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Delfiinit
Liity huoltajien whatsapp-ryhmään: https://chat.whatsapp.com/CAkRr10QgfdBZFISMHr1Ld
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.45-19.25
Viikoittain
Hapanmursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Sinivalaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17-18.30
Viikoittain
Hemaisevat majut
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Joka toinen viikko

Helsingin Eräkaverit ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merimakkarat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.15-19.45
Viikoittain
Tupsuhirvet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.30-20.30
Viikoittain
Haisunäädät
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.30
Joka toinen viikko
Oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ilvekset
Seikkailijat (10-11 v)
Pe
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Helmipöllöt - Perhepartio
Perhepartio

Helsingin Hakatytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hattivatit
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Kananugetit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 16.15-17.45
Viikoittain
Mammutit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Oravat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Possut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Lentävät Lehmät
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.15-19.45
Viikoittain

Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Haukat
Lyhdyt 2018-2019, sitä ennen Roihulauma, Apina ja Hattivatit yhdistyivät syksyllä 2018
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ryhmä aloittaa ja lopettaa kokoukset sisäpihalta
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17-18
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 15.00-16.30
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 17-18.30
Viikoittain

Helsingin Kotkat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Nörttinallet
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 1700-1800
Yksisarviset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19-20
Örkkivartio
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain
Pohjantähti
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 1745-1845
Viikoittain
Nakkipartio
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain

Helsingin Merilokit – Helsinki Seagulls ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Merikiiturit
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Solmupoijut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Tiikerinpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Kulta-ankeriaat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-19.45
Viikoittain

Helsingin Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hukat
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Kärpät
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Naalit
Tarpojat (12-14 v)
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Karhunpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Myyränpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Oravanpojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Hippiäiset
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-20.00
Viikoittain
Näädät
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-20.00
Viikoittain

Helsingin Versoveikot ja -siskot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kalliokotkat
Sudenpennut (7-9 v)
Savupöllöt
Sudenpennut (7-9 v)

Hespartto ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hippiäiset
Vaeltajat (18-22 v)
Mutanttininjat
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 19-20
Viikoittain
Liejukanat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Hehku
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Hiillos
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Kaaos
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Kohellus
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Pihaus
2. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pihistys
2. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Taifuuni
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Tyrsky
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
Kampelat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Muikut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Piikkihait
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Guavat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18-19:30
Kerran kuukaudessa
Lehmähaijkarat
Samoajat (15-17 v)
Nakkelit
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 17:30-19:00
Viikoittain

Huipunvaltaajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Oravat
Viikottaiset kokoontumiset Huipunvaltaajien kololla Malminkartanon Piianpuiston Rengin yläkerrassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain

Ilmapartiolippukunta Malmin Tuulenkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Turbiinipelikaanit
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Dakotat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Pilvisiivet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Lumioravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Tuulenpallot
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Tuulihaukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pommikotkat
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.00-21.00
Viikoittain
Liito-oravat
Perhepartio

Ilvesveikot ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Jääkarhu
Vaeltajat (18-22 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Karhu
Tarpojat (12-14 v)
Pe
klo 16:30-18:00
Viikoittain
Kärppä
Uusi tarpojavartio jatkaa Kotkista syksyllä 2012 aloittaneiden 2005 syntyneiden poikien partiota. Kotkat toimi putkiparvena mutta 2005 ikäluokka muodostui isoksi: 11-12 poikaa siirtymävaiheessa seikkailijoihin. Parvi jaettiin kahteen seikkailijavartioon Lumikkoon ja Sus(h)iin syksystä 2015. Seikkailijavartiot toimivat kaksi vuotta erillään ja syksyn 2017 yhdessä. Tammi-helmikuussa 2018 siirtymä tarpojiin ja pojille uudet vetäjät. Tarpojiin siirtyviä poikia kahdeksan. Vartion nimeksi tuli Kärppä. Syksyllä saimme uuden jäsenen ja ryhmämme koko muuttui yhdeksäksi. TAPANI
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Kyyt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Lepakot
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18:00
Viikoittain
Susi (ent. Haukat)
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17-18
Joka toinen viikko

Jeanne d’Arc ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Ketut
Synt. 2005 & 2006
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Kärpät
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Possut
Synt. 2007
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tigers
06- ja 05- syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Jääkarhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Haukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Leijonat
2008 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Johtajat
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Samoajat
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Joka toinen viikko

Käpytytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Alpakat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Norpat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Pesukarhut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kurret
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pöllöt
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain

Kaskipartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Härdelli
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Delfiinisarviset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Massikeisarit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Muffelit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Pesusienet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.30-19
Viikoittain
Velen Pokot
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Yksisarviset
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Katajanokan Karhunkaatajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Norpat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Puput
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Haisunäädät
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Kärpät
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Hiiret
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.15-19.30
Viikoittain
Jänikset
Samoajat (15-17 v)

Kirisiskot ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Juustokakut
2013 aloittaneet eli 2006 syntyneet. Jatkoa vuosien 2013–2016 tupsukorvat-sudenpentulaumalle. Seikkailijoita 2016–2018 ja tarpojia 2018–2021.
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Mustikkapuput
2019 tarpojaikäkauteen siirtynyt Mustikkapuput-ryhmä, 2007 syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Karvatassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Tupsukorvat
Vuonna 2019 aloittavat sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Herkkupandat
Vuonna 2018 aloittaneet seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Supersopulit
2019 aloittaneet seikkailijat, jatkoa Tupsukorvat (2016–2019) -sudenpentulaumalle
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tuliset trangiat
Lumipöllöt (2004 syntyneet) ja Suklaahiiret (2005 syntyneet) yhdistyivät vuoden 2019 alussa Tulisiksi trangioiksi. Tarpojia 2019 asti, samoajia 2019–
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18:30-20:00
Tarvittaessa

Kontutytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Krebamursut
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tarpovat Tytsyt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tikrugang
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Univalaat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Ketunpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Tupsukorvat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Vauhtimursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18.30
Viikoittain
Yökukkujat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
!
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Hottiwatit
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Korven Koukkaajat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
2005 tytöt
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Posse sedät
Tim Lehto lopettanut johtajana. / 23.9.2019, HS.
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
¯_(?)_/¯
Vuonna 2006-2007 syntyneet tytöt. Entinen Minionininjat-seikkailijaryhmä, jota johtivat Julia ja Stella. Siirtyivät tarpojiksi syksyllä 2018. /TA 25.10.2018 Johtajatilanne muuttunut, poistin johtajista Ellan ja Suvin. / HS 23.9.2019.
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Koukkaavat ketut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Meritiikerimajavat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:00
Viikoittain
2008 syntyneet Poistettu Stella johtajista. / 23.9.2019, HS.
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Lentävät lehmät
2009 sudenpennut Muutettu ikäkausi seikkailijoiksi. Aiemmat johtajat Jemina Härkälä, Riikka Laurila, Jenni Heloaho. / 23.9.2019, HS. Entinen nimi Metsä-Pikachut vaihtui syksy 2019, uusi nimi Lentävät lehmät. / 23.9.2019, HS.
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:00-19:15
Viikoittain
2002 (2003) pojat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18:00-21:00
Viikoittain
Sluibat
Entinen Glittersorsat ja Pinkit Pantterit yhdistettynä.
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19.30-20:30
Viikoittain

Koudat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
06 tarpojat
s. 2006
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.30-21.00
Viikoittain
07 tarpojapojat - Frogolahko
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
07 tarpojatytöt - Menninkäiset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.30
Viikoittain
HUNKS
s.2005
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.30-21.00
Viikoittain
Sudenpennut Mosa - Ahmat
sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Sudenpennut Venho - Kärpät
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Sudenpennut Venho - Puukot
sekalauma
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
08 seikkailijapojat - Skutsigäng
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
08 seikkailijatytöt - Nachoapinat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
09 Seikkailijatytöt Mosa - Hullut Kanat
Luotsi Sasi Arponen
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
09 seikkailijat, venho - Pomppupallot
Luotsi Sanni Uosukainen
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
10-seikkailijat - sekaryhmä
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Tarvittaessa

Kuksat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
KoiranPaahtajat
Vaeltajat (18-22 v)
Ke
klo 19.00-21.00
Viikoittain
Pallokanat
Vaeltajat (18-22 v)
Ma
klo 19.30-21.00
Tarvittaessa
Ekopridelevyt
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Kovat Pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Paremmat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Pöppöset
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Siljan Eläintarha
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20:30
Viikoittain
Vaaleansiniset Valaat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19-20
Viikoittain
Jäiset Kirveet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Pasan Puupaketit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pedot
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tuliset Kotkat tytöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
KellariMörköMursuRyhmä
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18-19
Viikoittain
Partiohaukat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
SuperTutit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Kultajaskat
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Mursumanulit
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 19-20
Viikoittain
Pinkit Super Possut
Samoajat (15-17 v)
To
klo 20.00-21.00
Viikoittain

Kulman Kiertäjät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Sopulimursut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:45-19:00
Viikoittain
Ketut
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 16:45-17:45
Viikoittain
Kävynnakertajat
Ryhmä kokoontuu Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:00-18.00
Viikoittain
Pallokalat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:45-19:00
Viikoittain
Pikkuhaukat
Ryhmä kokoontuu Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Pullasorsat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Saukot
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Vesimyyrät Arabia
Kokoontuminen Bokvillanin tiloissa Arabiassa.
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:45-19:00
Viikoittain
Ankat
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19.15-20.15
Viikoittain
Kulmankurkkijat
Perhepartio

Kulosaaren meripartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
2v tarpojatytöt (Seilaavat Seireenit)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Karvaiset Meduusat (1v ta pojat)
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 16:45-18:15
Viikoittain
Maneetit
Tarpojat (12-14 v)
Merikeijut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Merisaukot
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:00-19:30
Hauskat Hait
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18-19:30
Viikoittain
Hurjat Valkohait (2lk sudarit)
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Liukkaat Leopardihylkeet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Mustat mureenat
Lisäksi Hanna Rannila toimii johtajana.
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Söpöt Sillihait
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
PurevatPiraijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Sairaannopeet Saimaannorpat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Sukeltavat Merikilpikonnat (1. vuoden seikkailijat)
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
VauhtiMursut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 16.00-17.30
Viikoittain
Vesihiidet
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain

Kurkisuon Rusakot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Tarpojavartio "Puskat" (2019–2020)
7-luokkalaiset (2006 syntyneet), tytöt ja pojat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Kolkkaparvi "Koiranpennut" (2019–2020)
3-luokkalaiset (2010 syntyneet), tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Kolkkaparvi "Sisiliskot" (2019–2020)
1–2-luokkalaiset (2011/2012 syntyneet), tytöt ja pojat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Seikkailijavartio "Papukaijat" (2019–2020)
4-luokkalaiset (2009 syntyneet), tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Tarpojavartio "Yllätysmunat" (2019–2020)
5–6-luokkalaiset (2007/2008 syntyneet), tytöt ja pojat
Seikkailijat (10-11 v)
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.00
Viikoittain
JN
Tässä ryhmässä aktiiviset ryhmänjohtajat.
Samoajat (15-17 v)
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Samoajavartio "Huomenhaamut" (2019–2020)
9-luokkalaiset (2004 syntyneet) pojat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Laajasalon Siniset ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Big Chungus
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Kettukarkit
Ryhmä on täynnä. Jonotuspaikkoja voi tiedustella silja.rajala@partio.fi
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Revontulet
Ryhmä on täynnä. Jonotuspaikkoja voi tiedustella silja.rajala@partio.fi
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Tähdenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.15-18.15
Viikoittain
Möhköfantit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Pinkit pörröpallot
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Yösudet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.15-20.15
Viikoittain

Lauttasaaren Luotsitytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Miks sä kysyt meidän nimee
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:30-20
Viikoittain
Teltankaatajat (Oy)
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Pelastustassut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:45-19:00
Viikoittain
Supertassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Tähtitassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Fazut
Seikkailijat (10-11 v)
Ketut
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:45-20:15
Viikoittain
Pöllöt
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
JWolf
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 20-21
Joka toinen viikko
Merikurret
Perhepartio

Maahiset ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Warttuneet Supet
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Pojat 2007-2008
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Pojat 2007-2008
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Tytöt 2006
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Tytöt 2005
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Pojat 2005
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Tytöt 2007-2008
Tarpojat (12-14 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Karhunpennut
seka 2011-2012
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:00
Kiipeilevät Oravat
seka 2011-2012
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:15-19:15
Viikoittain
Merenpennut
Sekalauma 2010-2011
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.15-18.45
Viikoittain
Seka 2010
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Seka 2009
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Seka 2009
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Pandat
Pojat 2008-2009
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Villit Mangustit
Tytot 2008-2009
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Mustat Veljet ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Pingviinit
2006 syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Selviytyjät
Ryhmä toimi partiovuoden 2017–18 yhdessä Vuoren Valppaiden tarpojien kanssa
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
The Höylät
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20
Viikoittain
Aarnikopla
2010 syntyneet eli 2017 aloittaneet sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Harmaat sudet
Syksyn 2019 tokan vuoden sudenpennut, 2011 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Melonimiehet
2009 syntyneet eli 2016 aloittaneet sudenpennut, ryhmä oli sudenpentuaikana aluksi nimellä Salamat. Siirtyivät seikkailjoiksi 2019.
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Seikkailijasudet
2007 syntyneet seikkailijat, sudenpentuina ryhmän nimi oli Oravaleijonakobrat. Osa bisnesteletappien putkivartiota
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.00-18:30
Viikoittain
Tuplajuustot (mv seikkailijoiden putkivartio)
Putkivartio: 2008 syntyneet eli 2018 seikkailijana aloittaneet (sudenpentuaikana lauman nimi oli Lumileopardit, johtaja Leo Norilo); 2007 syntyneet eli 2017 seikkailijana aloittaneet (sudenpentuaikana lauman nimi oli Oravaleijonakobrat, johtaja Kiki Lagerroos)
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:30-19:00
Viikoittain
RV
Aloittanut toimintansa aiemmin kuin 2015, aloitusaika ei tiedossa
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Tarvittaessa

Navigatores ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Poikatarpojat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 1900-2030
Viikoittain
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Poikasudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 1730-1830
Viikoittain
Tyttösudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 1830-1930
Viikoittain
Poikaseikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 1730-1900
Viikoittain
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 1800-1930
Viikoittain

Oulunkylän Käskynhaltijat ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Moiksut
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Esimerkki
Tämä on esimerkki ryhmä, jossa voi harjoitella Kuksan käyttöä.
Sudenpennut (7-9 v)
Pe
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Salaperäiset Saukot
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Suden Teltat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Yön Hiipparit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Hemulit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Meluavat sopulit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Muumit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.15-19:30
Viikoittain
SaaksTähänPiirtää
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Sademetsän gebardit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17:00-18:15
Viikoittain
Lentävät Lehmät
Haamumörrikät (Johtajat Janita ja Otto) ja Lentävät Lehmät yhdistyivät helmikuussa 2018.
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19-20.30
Viikoittain
Omat Sukat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Uudet samoajat eli Washirika wazuri
Samoajat (15-17 v)

Partiolippukunta Vuokot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
MööMuu
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.30-20
Joka toinen viikko
Iloiset Pantterit
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Babedibabedipaa
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Banana Soturit
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:00-18:30
Viikoittain
NallePuhin Hunajapurkit
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Kysyks joku
Samoajat (15-17 v)
Ma
klo 19:30-21:00
Joka toinen viikko
Mugen Puchi Puchi
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 18:30-20:00

Rastipartio ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Lauran lapsoset
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Muumien entinen nimi on Saturnukset.
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Viemäriankat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Avaruuspapanat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19.00
Viikoittain
Laamat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Tähtijengi
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain

Sinivuoren Soihdut ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Sinisorsat
Kevätkauden luotsina toimii Niina Penttinen
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Pikkuleijonat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Timanttikissat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Metsäketut
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17:00-18:00
Viikoittain
Panssaripähkinät
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Minisinsot
Perhepartio

Sipoonkorven Haltiat ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vaeltajat 2016
Vaeltajat (18-22 v)
Aikuiset
Ti
klo 19:15-20:45
Tarvittaessa
Merihirvet
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 19-20:30
Viikoittain
Meriporot
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Meriporot
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18:30-20:00
Viikoittain
Poroset
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18-19:30
Viikoittain
Käpyryövärit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:45-19:00
Viikoittain
Hemulit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Hobitit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.00-19.15
Viikoittain
Samoajat 2017
Samoajat (15-17 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain

Suomenlinnan Merisudet ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Laamat
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 17-18.30
Viikoittain
Popot
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 19.00-20.00
Viikoittain
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18-19
Viikoittain
Delfiinit
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18-19
Viikoittain

Suosirrit ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Möhkösarviset
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Perunaporkkanayksisarvissinivalassimarusina
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19-20.30
Viikoittain
Ketunpoikaset
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17-18.15
Viikoittain
Kukkajäätelöt
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.15-18.30
Viikoittain
Lentävät pulleropallerot
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Vihreät apinat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18.00-19.30
Viikoittain

Susiveikot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Dragonflies
Vaeltajat (18-22 v)
Ti
klo 18:00-20:00
Viikoittain
Bambit
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Ketut
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Paarmat
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Saukot
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
Ilvekset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Pikku Oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Siilit
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17:30-18:45
Viikoittain
Kanahaukat
Sekajoukkue
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Naalit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19.30
Viikoittain
Hirvikärpäset
Samoajat (15-17 v)
To
klo 18:45-20:15
Viikoittain
Oravat
Samoajat (15-17 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Tonnikalat
Samoajat (15-17 v)
Ti
klo 18.45-20.15
Viikoittain
Mustat Sudet
Aikuiset

Tammisalon Metsänkävijät ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kim-Jalmarit
Tarpojat (12-14 v)
SDS-Page
Tarpojat (12-14 v)
Entiset Team Oravat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:30
Ketunpoikaset
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18-19.30
Viikoittain
Sohvaperunat
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Taraxat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Kumiankat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18-19.30
Viikoittain
Kurkkukeitonkeittäjät.net
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Oranssit valaat
Seikkailijat (10-11 v)
Vegaanimarjat
Seikkailijat (10-11 v)

Toimen Tytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hirvet
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.00-17.30
Viikoittain
Tahmatassut
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Kurjet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Oravat
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Sopulit
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-20.00
Viikoittain

Töölön Nuotioveikot ry

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Kontiot
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 1830-1930
Viikoittain

Töölön Siniset ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Käärmeet
2. vuoden Tarpojat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Sudet
1. Vuoden tarpojat
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Hehku
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Hiillos
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Kaaos
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17-18
Viikoittain
Kohellus
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Pihaus
2. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Pihistys
2. Sudenpennut
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Taifuuni
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18.15-19.15
Viikoittain
Tyrsky
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17-18
Viikoittain
Hauet
2. Seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
3. Vuoden seikkailijat
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 18-19
Viikoittain
Sorsat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain

Töölön Tähystäjät ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Norppa
Tarpojat (12-14 v)
Ma
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Pallokala
Ryhmään on integroitu sokea partiolainen. Suoritamme partio-ohjelman mukaista ohjelmaa, jossa tämä on huomioitu. Lisäksi suoritamme tarpojien aktiviteettien rinnalla seikkailija-aktiviteetteja, koska toiminnassa on mukana seikkailijoita
Tarpojat (12-14 v)
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18.30-19.30
Viikoittain
Rastaat
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Paatsaman sinisiivet
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17:15-18:15
Viikoittain
Sinitiaiset
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain

Vartiovuoren Pojat ry

Poikalippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Rotat
2006 syntyneet
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Haukat
2012 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.00-18.00
Viikoittain
Liito-oravat
2010 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18:00-19:00
Viikoittain
Porot
2011 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 19:00-20:00
Viikoittain
Villisiat
2012 syntyneet
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Kuikat
2007 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Piisamit
2008 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain
Sopulit
2009 syntyneet
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain

Vartiovuoren Tytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Supikoirat
2007 syntyneille tytöille tarkoitettu tarpojaryhmä. Kokousaika on torstaisin klo 19:00-20:30. Ryhmänjohtajina toimivat Fanny Kyrönaho ja Karoliina Koski.
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:00-20:30
Viikoittain
Lohet
2010 syntyneille tytöille tarkoitettu sudenpentulauma. Kokousaika on maanantaisin klo 18:00-19:00. Ryhmänjohtajina toimivat Annika Ijäs ja Neea Kettunen
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 18.00-19.00
Viikoittain
Merihevoset
2011 syntyneille tytöille tarkoitettu sudenpentulauma. Kokousaika on keskiviikkoisin klo 18:30-19:30. Ryhmänjohtajina toimivat Hanna Rinta-aho, Alma Järvi ja Sini Lyhykäinen.
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 18:30-19:30
Viikoittain
Valashait
2012 syntyneille tytöille tarkoitettu sudenpentulauma. Kokousaika on tiistaisin klo 17:30-18:30. Ryhmänjohtajina toimivat Heidi Lehtinen, Pinja Lehtinen, Piita Lehtinen ja Ronja Lindblad.
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17:30-18:30
Viikoittain
Hömötiaiset
2009 syntyneille tytöille tarkoitettu seikkailijajoukkue. Kokousaika on torstaisin klo 17:30-19:00. Ryhmänjohtajina toimivat Saga Åberg, Julia Leivo-Lemström, Emmi Nuolioja ja Nora Saarinen.
Seikkailijat (10-11 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Laiskiaiset
2008 syntyneille tytöille tarkoitettu seikkailijaryhmä. Kokous aika on maanantaisin klo 19:00-20:30. Ryhmänjohtajina toimivat Viena Niskala, Emilia Jääskeläinen, Mette Nyman ja Maiju Huuskonen.
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 19.00-20.30
Viikoittain

Viestitytöt ry

Tyttölippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Hammaspeikot -06
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 17:30-19:00
Viikoittain
Lentävät lampaat -07
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 17.45-19.00
Viikoittain
Röllit -06
Tarpojat (12-14 v)
To
klo 19:30-20:45
Viikoittain
Viiksekkäät Hemulit -07
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 16.45-18.00
Viikoittain
Tähdet -10
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 16.30-17.30
Viikoittain
Yövalvojat-11
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Kurkkumopot -09
Entiset Delfiinit (johtajina Pia, Salla, Reetta)
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.30-20
Viikoittain
Suklaapuput -08
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18-19.30
Viikoittain
Pöllöt -02
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 19.30-21
Viikoittain

Viikin Vesikot ry

Yhteislippukunta

Jäsenhakemus »

Ryhmän nimi Ikäryhmät Kokoontumisajat
Vapitit
Vartio kokoontuu Myllypurossa
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.00-21.00
Viikoittain
Vedenkorennot
Tarpojat (12-14 v)
Ti
klo 19.30-21.00
Viikoittain
Vilkkaat Vaskitsat
Vartio kokoontuu Myllypurossa
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 18.45-20.15
Viikoittain
Viralliset Virukset
Vartio kokoontuu Myllypurossa
Tarpojat (12-14 v)
Ke
klo 17:00-18:30
Viikoittain
Varpuset
Sudenpennut (7-9 v)
To
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Velhokalat
Sudenpennut (7-9 v)
Ma
klo 17.00-18.30
Viikoittain
Viirukauriit
Sudenpennut (7-9 v)
Ke
klo 17.30-18.30
Viikoittain
Vuorimajavat
Sudenpennut (7-9 v)
Ti
klo 17.15-18.30
Viikoittain
Vadelmavuohet
Seikkailijat (10-11 v)
Ke
klo 18.30-20.00
Viikoittain
VankatVasikat
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:00-19:30
Viikoittain
Viidakkokissat
Seikkailijat (10-11 v)
Ma
klo 18.00-19.30
Viikoittain
Vohvelivelhot
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 18:45-20:15
Viikoittain
Vuoriveikot
Seikkailijat (10-11 v)
Ti
klo 17.30-19.00
Viikoittain
Viiruposkikardinaaliahvenet
Samoajat (15-17 v)
Ke
klo 20.15-22.00